گزارش روزانه بورس کالا (دوشنبه 14 بهمن ماه 1398)

گزارش روزانه بورس کالا (دوشنبه 14 بهمن ماه 1398)
خلاصه اخبار

بیشترین افت قیمت در بازار گواهی سپرده زعفران مربوط به زعفران نگین بیرجند به میزان 3 درصد نسبت به روز قبل می باشد.

در بازار روز یکشنبه شاهد ثبات قیمت ها در بازار گواهی سپرده زعفران بودیم. بیشترین افت قیمت در بازار گواهی سپرده زعفران مربوط به زعفران نگین بیرجند به میزان 3 درصد نسبت به روز قبل می باشد. بازار گواهی سپرده زیره، بیشترین افت قیمت ها مربوط به زیره سبز دانش بوده است که افت 1.7 درصدی را نسبت به روز قبل تجربه نموده است. همچنین در بازار گواهی سپرده پسته، بیشترین کاهش قیمت مربوط به پسته فندقی سبزدانه می باشد. بازار در این هفته از ثبات بیشتری نسبت به هفته گذشته برخوردار بوده است.

بازار آتی زعفران برخلاف بازار گواهی سپرده شاهد افزایش قیمت ها نسبت به روز گذشته و افزایش ارزش معاملات بوده است. بیشتر ارزش معاملات در بازار آتی زعفران مربوط به زعفران نگین با سررسید اردیبهشت ماه 1399 به ارزش 40میلیارد تومان بوده است که نسبت به روزهای معاملاتی قبل رشد درخور توجهی را از منظر ارزش معاملات تجربه نموده است. زعفران آتی نگین رشد 2.4 درصدی را نسبت به روز قبل تجربه کرده است که سبب افزایش آربیتراژ این بازار نسبت به بازار نقد به میزان 26 درصد شده است.

 لازم به ذکر است در بازار آتی زیره و پسته همچنین شاهد ثبات قیمت ها بوده ایم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.