گزارش روزانه بورس کالا (سه شنبه 13 اسفند ماه 1398)

گزارش روزانه بورس کالا (سه شنبه 13 اسفند ماه 1398)
خلاصه اخبار

در جریان معاملات دیروز بازار آتی شاهد معامله 94 هزار قرارداد به ارزش 93 میلیارد تومان بودیم. تعداد موقعیت های باز در معاملات روز گذشته 140 هزار و تعداد خریداران 1156 و تعداد فروشندگان 1190 می باشد.

در جریان معاملات دیروز بازار گواهی سپرده کالایی، معامله گران بیش از 635 هزار گواهی سپرده کالایی را به ارزش 5.2 میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار دادند. این در حالی است که دارایی پایه زعفران نگین طلای سرخ بیشترین سهم از حجم و ارزش معاملات روز گذشته را به خود اختصاص داد.

در معاملات روز گذشته بازار آتی بورس کالا حجم معاملات آتی زعفران نگین با سر رسید های اردیبهشت 99 و تیر 99 به رقم 77 هزار قرار داد از 79 هزار قرار داد رسید.  معامله گران این تعداد قرار داد آتی زعفران را به ارزش 69 میلیارد تومان از 82 میلیارد تومان را مورد داد و ستد قرار دادند. بیشترین آربیتراژ تا موعد سررسید در بازار آتی مربوط به زعفران نگین با سررسید تیر99 بوده که با نگهداری تا موعد سررسید می تواند از سود 20 درصدی بهره برد.

بازار گواهی سپرده و آتی این روزهای روند متعادل تری را نسبت به روز های گذشته دنبال می کند. به نظر می رسد ترس از شیوع و گسترش بیماری در این بازارها  فروکش کرده و اهالی بازار نسبت به روند آتی و قیمت ها معقولانه تر برخورد می نماید. این روزها شاهد حجم و ارزش معالات مناسب از سوی اهالی بازار هستیم.

بر اساس مصوبه هیئت مدیره شرکت بورس کالای ایران، از روز شنبه 17 اسفند ماه ساعت خاتمه معاملات گواهی سپرده کالایی، قرارداد های آتی و اختیار معامله در تمام روزهای معاملاتی تا اطلاع ثانوی ساعت 15 خواهد بود.

گزارش روزانه بورس کالا (سه شنبه 13 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.