گزارش روزانه بورس کالا (دوشنبه 12 اسفند ماه 1398)

گزارش روزانه بورس کالا (دوشنبه 12 اسفند ماه 1398)
خلاصه اخبار

در جریان معاملات دیروز بازار آتی شاهد معامله 136 هزار قرارداد به ارزش 127 میلیارد تومان بودیم.

تعداد موقعیت های باز در معاملات روز گذشته 140 هزار و تعداد خریداران 1446 و تعداد فروشندگان 1431 می باشد.

در جریان معاملات دیروز بازار گواهی سپرده کالایی، معامله گران بیش از 418 هزار گواهی سپرده کالایی را به ارزش 3.7 میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار دادند. این در حالی است که دارایی پایه زعفران نگین طلای سرخ بیشترین سهم از حجم و ارزش معاملات روز گذشته را به خود اختصاص داد.

در معاملات گواهی سپرده زعفران، گواهی سپرده زعفران نگین افت قیمت ها را تجربه می نمود ولی بر خلاف آن در گواهی زعفران پوشال شاهد افزایش قیمت ها نسبت به روز معاملاتی قبل هستیم.

 در معاملات روز گذشته بازار آتی بورس کالا حجم معاملات آتی زعفران نگین با سر رسید های اردیبهشت 99 و تیر 99 به رقم 100 هزار قرار داد از 115 هزار قرار داد رسید.  معامله گران این تعداد قرار داد آتی زعفران را به ارزش 100 میلیارد تومان از 116 میلیارد تومان را مورد داد و ستد قرار دادند. بیشترین آربیتراژ تا موعد سررسید در بازار آتی مربوط به زعفران نگین با سررسید تیر99 بوده که با نگهداری تا موعد سررسید می تواند از سود 19 درصدی بهره برد. همچنین قرار داد زعفران پوشال با سررسید اسفند 98 آخرین روز معاملاتی خود را تجربه نمود و قرار داد زعفران پوشال با سررسید تیر ماه در معاملات روز گذشته به رینگ معاملاتی بازار آتی افزوده شد.

گزارش روزانه بورس کالا (دوشنبه 12 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.