گزارش روزانه بورس کالا (یکشنبه 11 اسفند ماه 1398)

گزارش روزانه بورس کالا (یکشنبه 11 اسفند ماه 1398)
خلاصه اخبار

در جریان معاملات دیروز بازار گواهی سپرده کالایی، معامله گران بیش از 457 هزار گواهی سپرده کالایی را به ارزش 4 میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار دادند.

این در حالی است که دارایی پایه زعفران نگین طلای سرخ بیشترین سهم از حجم و ارزش معاملات روز گذشته را به خود اختصاص داد. در معاملات روز گذشته بازار آتی بورس کالا حجم معاملات آتی زعفران نگین با سر رسید های اردیبهشت 99 و تیر 99 به رقم 85 هزار قرار داد از 107 هزار قرار داد رسید. معامله گران این تعداد قرار داد آتی زعفران را به ارزش 78 میلیارد تومان از 107 میلیارد تومان را مورد داد و ستد قرار دادند.

بیشترین آربیتراژ تا موعد سررسید در بازار آتی مربوط به زعفران نگین با سررسید تیر99 بوده که با نگهداری تا موعد سررسید می تواند از سود 13 درصدی بهره برد.

بازار زعفران این روزها در رکود به سر می برد که این امر نشات گرفته از مشکل تجارت و صادرات به برخی کشور ها است. این امر در قیمت این روزهای زعفران دیده می شود. امیدواریم با رفع مشکل صادرات از التهاب قیمت زعفران طی ماه های آتی جلوگیری شود.

در بازار گواهی سپرده پسته و زیره قیمت ها از ثبات بیشتر برخوردار است ولی قیمت ها در قرارداد آتی این بازار روند نزولی را دنبال می کند.

اخبار منتخب بازارهای زعفران، زیره و پسته

  • علی حسیتی عضو شواری ملی زعفران در گفت وگویی از رکود حاکم بر بازار طلای سرخ خبر داد وگفت: قیمت هر کیلو زعفران دسته ای 6 تا 6 میلیون و 500 هزار تومان می باشد و زعفران سوپر نگین  را 10 میلیون و500 هزار تومان اعلام نمود.
  • گروه شرکت های زعفران سحر خیز از آغاز راه اندازی آزمایشی تولید کاغذ از گلبرگ در پارک علم و فن آوری تربت حیدریه خبر داد.
  • رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از مطالبه 1.5 میلیارد تومانی زعفران کاران از دولت بابت فروش زعفران خبر داد.
  • افزایش ظرفیت 6 تنی زعفران نگین طلای سرخ با سررسید آبان 99
گزارش روزانه بورس کالا (یکشنبه 11 اسفند ماه 1398)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.