گزارش روزانه بورس کالا (سه شنبه 15 بهمن ماه 1398)

گزارش روزانه بورس کالا (سه شنبه 15 بهمن ماه 1398)
خلاصه اخبار

در جریان معاملات دیروز بورس کالای ایران معامله گران بیش از 855 معامله به ارزش 4.3 میلیارد تومان گواهی سپرده کالایی را معامله کردند.

در جریان معاملات دیروز بورس کالای ایران معامله گران بیش از 855 معامله به ارزش 4.3 میلیارد تومان گواهی سپرده کالایی را بر پایه دارایی های پسته فندقی، زعفران نگین و پوشال معمولی، زیره سبز معامله کردند. گواهی سپرده زعفران  نگین طلای سرخ  با رشد 2 درصدی قیمت نسبت به روز قبل با ارزش معاملاتی 2.4 میلیارد تومان، بیشترین ارزش معاملات در بازار گواهی سپرده زعفران را رقم زد.

همچنین در بازارگواهی سپرده، زیره سبز با توجه به ارزش پایین معاملات در این بازار(ارزش معاملات برابر 6 میلیون تومان)، معاملاتی در درصد های مثبت در این بازار را برای معامله گران رقم زد. در بازارگواهی سپرده پسته شاهد معاملات متعادل و اندکی مثبت از سوی معامله گران در این بازار بودیم.

بازار آتی زعفران برخلاف بازار گواهی سپرده روند متعادل تری را دنبال می کرد. بیشتر ارزش معاملات در بازار آتی زعفران مربوط به زعفران نگین با سررسید اردیبهشت ماه 1399 به ارزش 50 میلیارد تومان بوده است که نسبت به روزهای معاملاتی قبل رشد درخور توجهی را از منظر ارزش معاملات تجربه نموده است. قابل توجه است که کل ارزش معاملات در بازار آتی 85 میلیارد تومان می باشد.

 همچنین در بازار آتی زیره و پسته شاهد ثبات قیمت ها نسبت به روز گذشته بوده ایم.

گزارش روزانه بورس کالا (سه شنبه 15 بهمن ماه 1398)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.