گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/31

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/31
خلاصه اخبار

امروز سه شنبه 31 اردیبهشت ماه 1398 شاخص کل بورس با رشد 1.5 درصدی به تراز 215,091 واحدی رسید و نسبت به روز گذشته عملکرد مثبت تری از خود نشان داد.

در این میان شاخص کل هم وزن با شتاب بیشتری نسبت به شاخص کل در حال صعود میباشد و امروز نیز با 1.68 درصد رشد نسبت به دیروز عملکرد بهتری از خود نشان داد.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/31
گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/31

امروز عرضه اولیه کشت و صنعت شریف با نماد زشریف وارد بازار شد و به هر کد آنلاین 138 سهم تعلق گرفت که نشان دهنده مشارکت بیش از 388 هزار کد آنلاین در خرید این عرضه اولیه میباشد.

ترین های صنعت به لحاظ ارزش معاملات

امروز گروه بانکی یکپارچه سبز بود. یکی از نمادهای لیدر این گروه “وتجارت” با صف خرید پرقدرت بازهم به حمایت خود در 380ریال واکنش نشان داد و تا انتهای بازار نیز با صف بسته شد تا سهامداران صبور خود را امیدوار کند.

گروه خودرویی، دومین گروه به لحاظ ارزش معاملات، نیز با 87 میلیارد تومان امروز را سبز پشت سر گذاشت و نماد خودرو به عنوان لیدر این گروه با صف خرید کار خود را به پایان رساند. لارم به ذکر است بعد از آن گروه های فلزات اساسی و فراورده های نفتی برترین گروه ها به لحاظ ارزش معاملاتی بودند.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/31

نمودار جریان نقدینگی حقیقی ها در صنایع مختلف بازار

در گروه برق و گاز و عرضه اب و بخار بیشترین ورود حقیقی ها را به همراه داشته است که شاید اخباری مبنی بر تغییر نرخ برق در سال جاری را به همراه داشته باشد. ولی در چند روز گذشته این گروه یکی از گروه های مورد توجه حقیقی ها بوده است و پس از ان گروه بانکی نیز بیشترین ورود حقیقی ها را داشته است که اکثرا امروز سبز و یا با صف خرید همراه بوده است.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/31

اخبار و شنیده ها از بازار بورس

گروه حمل ونقل ریلی

معاون حمل‌ونقل وزیر راه خبر داد با هماهنگی شورای عالی هماهنگی ترابری کشور پس از 15 خردادماه، قیمت بلیط قطارهای مسافری به طور متوسط 22 درصد افزایش می‌یابد.

گروه کاغذ

رئیس کارگروه کاغذ معتقد است مسأله نظارت بر بازار کاغذ در اين مقطع فرادستگاهی است. وی اظهار داشت كارگروه ساماندهی كاغذ به اين امر رسيدگی می‌كند، اما قرار است نظارت با حضور دستگاه‌های عضو در كميته سه‌جانبه جدی‌تر پیگيری شود. گفتنی است وزارت ارشاد از وضعیت کارخانه‌های داخلی کاغذ بی‌ اطلاع است.

ابوالفضل شهرآبادی – معاون تامین سرمایه لوتوس پارسیان – از موافقت اصولی سازمان بورس با انتشار اوراق صکوک مرابحه برای سایپا خبر داد و به دنیای اقتصاد گفت: پیش‌بینی می‌شود این اوراق با ۴۰۰ میلیارد تومان و نرخ سود ۱۶ درصدی تا ۱۰ روز آینده عرضه شود. وی افزود: این اوراق با سر رسید ۴ ساله و دوره‌های سود سه ماهه برای خرید قطعات خودرو از قطعه‌سازان شرکت سایپا بوده و مشاور عرضه و متعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی آن به عهده تامین سرمایه لوتوس پارسیان است که با ضانت بانک ملی منتشر خواهد شد. شهرآبادی ادامه داد: این شرکت تامین سرمایه در سال گذشته رتبه اول حجم اوراق عرضه شده و تعهد پذیره‌نویسی اوراق را در بازار سرمایه کسب کرد و در حجم بازار‌گردانی اوراق هم رتبه دوم را به دست آورد و برای سال جاری هم حجم زیادی از انتشار اوراق در برنامه بوده و بعد از اوراق سایپا ، اوراق ۷۰۰ میلیارد تومانی دیگری در راه است که به‌صورت کنسرسیوم عرضه خواهد شد

دی

فرابورس درباره بانک زیان ده اما دارای صف خرید اعلام کرد: در صورت عدم خروج از ماده ۱۴۱ قانون تجارت برای سومین سال متوالی، مشمول فرایند تعلیق می شود

گروه پتروشیمی

قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی براساس قیمت های جهانی برای مبادله در بورس کالا بر اساس نرخ ارز ۱۰۱ هزار و ۷۳۵ ریالی اعلام شد. بر اساس این گزارش، هفته پیش، قیمت های جهانی برای مبادله در بورس کالا بر اساس دلار ۹۷۶۹۱ ریالی اعلام شده بود.

برچسب‌ها