گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/24

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/24
خلاصه اخبار

امروز سه شنبه 24 اردیبهشت ماه 1398 شاخص کل بورس با رشد 1.92 درصدی همراه بود و به عدد 211.746 واحد رسید.

گفتنی است پس از ریزش های چند روز اخیر، شاخص کل روند صعودی خود را ادامه داد. البته نکته مهمی که اکثر تحلیلگران به آن توجه خاصی داشتند حجم و ارزش معاملات بود که نسبت به دیروز افزایش افزایش بیش از 50 درصدی را تجربه کرد و بسیاری از تحلیلگران را به ادامه دار بوردن روند صعودی بازار امیدوار کرد.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/24
گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/24

در کنار رشد نزدیک 2 درصدی شاخص کل، امروز شاخص هم وزن نیز رشد 3.07 درصدی را تجربه نمود که نشان از افت ورود سرمایه به بورس می باشد. در همین راستا قیمت اکثر سهم ها در بازار بورس نسبت به افت چند روز گذشته خود فاصله گرفتند و گارد صعودی در بعضی از آنها مجددا شکل گرفته است.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/24

عرضه اولیه تاصیکو که دیروز با صف خرید سنگین کار خود را به پایان رسانده بود امروز با عرضه بیشتری مواجه شد ولی بازهم خریداران خاص خود را داشت و با مثبت 2.19 درصدی در قیمت 2660 در حال پیشروی به سمت قله قبلی خود میباشد.

همچنین نماد چدن که دیروز با حجم بالایی معامله شد، امروز نیز با صف خرید سنگین کار خود را به پایان رساند و شرکت پخش نیز با نماد وپخش دومین نماد به لحاظ برترین تقاضا بود.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/24

ترین های صنعت به لحاظ ارزش معاملات

دو گروه بانکی و خودرویی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و نمادهای وبملت و وتجارت بیشترین ارزش معاملات و بیشترین حجم معاملات را در کل بازار داشتند.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/24

نمودار جریان نقدینگی حقیقی ها در صنایع مختلف بازار

امروز دو گروه دارویی و بانک ها بیشترین جذب ورود پول از سمت حقیقی های بازار را داشتند و پس از آن گروه خودرویی بیشترین ورود پول را از سمت حقیقی ها داشت که در انتها با صف خرید کار خود را به پایان رساند.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/24

اخبار و شنیده ها از بازار بورس

اعلام زمان راه اندازی بازار متشکل ارزی

رئیس کل بانک مرکزی از راه‌اندازی بازار متشکل ارزی از شنبه 98/2/28 خبر داد و درباره آخرین وضعیت عملیاتی کردن فعالیت سازوکارهای اینستکس، گفت: توپ در زمین اروپا است.

رئیس کل بانک مرکزی در گفتگو با خبرنگار شبکه خبر از راه‌اندازی بازار متشکل ارزی از شنبه 28 اردیبهشت ماه 1398 خبر داد.

 در عین حال بانک مرکزی کاملا بر این بازار نظارت دارد و بازیگران بازار بر اساس قانون فعالیت خواهند کرد.

همتی همچنین در صفحه اینستاگرام خود نوشت: از حدود یک سال پیش اروپا دنبال یک سازوکار مالی برای انجام تجارت با ایران بود، تا اینکه بالاخره سه ماه پیش آن را معرفی کرد. نزدیک دو ماه است سازوکار متناظر با آن، تحت عنوان سازوکار تجارت و تامین مالی «ساتما»، درتهران تاسیس ومدیران آن به اروپایی‌ها معرفی شده‌اند. تکرار مداوم جملاتی نظیر دنبال سازوکار مالی بودن، از سوی مسولین اروپایی، گزاره‌ای تکراری و نخ‌نما شده خواهد بود.

ساده‌ترین کار برای عملیاتی کردن فعالیت سازوکارهای «اینستکس» و «ساتما» برداشت نفت توسط شرکت‌ها ونهادهای اروپایی یا اعطای یک خط اعتباری به صادر کنندگان اروپایی برای شروع صادرات به ایران است. اگر نگران واکنش آمریکا در مورد نوع کالاهای صادراتی به ایران هستند، می‌توانند توانایی خود را با صدور کالاهای اساسی و دارو تست کنند.

گزارش مجامع شرکت های فعال در بازار بورس

در پایان معاملات امروز شرکت‌های فرآوری مواد معدنی ایران (فرآور)، ایران دارو (دیران)، لیزینگ ایران (ولیز) جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه به منظور تصویب صورت‌های مالی، کارخانجات داروپخش (دارو)، داروسازی دکتر عبیدی (دعبید)، افست (چافست) جهت تشکیل جلسه هیات‌مدیره به منظور تصمیم‌گیری در خصوص افزایش سرمایه متوقف شدند.

سیمان فارس نو

به گزارش رادیو سهام، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان فارس نو برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۷ در روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار شد. و در انتهای این جلسه اعضای هیئت مدیره با سود نقدی به ازای هر سهم به مبلغ یک هزار و ۳۰۰ ریال و سود خالص به ازای هر سهم ۲ هزار و ۴۷۲ ریال توافق کردند و به تصویب رساندند.

برچسب‌ها