گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/16

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/16
خلاصه اخبار

امروز دوشنبه 16 اردیبهشت ماه 1398 شاخص کل با 8235 واحد منفی یکی از قرمز ترین روزهای تاریخ بورس را تجربه کرد.

به گزارش سیگنال شاخص کل که دیروز در ابتدا با روند صعودی آغاز شد، با توجه به عرضه های زیادی که صورت گرفت در نهایت با 532 واحد کاهش پایان پذیرفت. این در حالیست که امروز از میانه های بازار تقریبا اکثر نمادهای بورس و فرابورس صف فروش بودند و شاخص کل با کاهش 3.68 درصدی مواجه شد.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/16

با نگاهی اجمالی به خلاصه بازارهای بورس و فرابورس ارزش معاملات امروز نزدیک به 2500 میلیارد تومان بود و نسبت به دیروز کمی کاهش داشت. شاخص کل هم وزن نیز با کاهش 2.7 درصدی نسبت به شاخص کل مقدار کمتری عقب نشینی داشت. میزان ارزش معاملات به همراه حجم آنها در روز را می توانید در جداول زیر مشاهده نمایید:

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/16

نمادهای موثر در شاخص کل از جمله فولاد، فارس، کگل، فملی و کگل بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل داشتند و در بازرار فرابورس نمادهای مارون و هرمز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس تحمیل کردند. در این میان نماد «ذوب» با ارزش معاملات بسار بالایی که داشت و در عین حال در این بازار منفی به صورت مثبت معامله میشد توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده بود. از دیگر نمادهای مورد توجه بازار نماد «حریل» بود که با صف سنگین خرید معاملات خود را شروع کرده بود و در انتها نیز با همین صف خرید بسته شد.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/16

ترین های صنعت به لحاظ ارزش معاملات

امروز باز هم گروه خودرویی بیشترین ارزش معاملات را داشت و به نسبت سایر گروه ها و صنایع بازار بیشترین جذب نقدینگی و جابه جایی پول را داشت و بعد از آن گروه فلزات اساسی بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

در گروه خودرویی نماد «خساپا» بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد که بیش از 133 میلیارد تومان ارزش معاملات این نماد بزرگ خودرویی بود. همچنین عرضه اولیه نماد تاصیکو که در هفته گذشته وارد فرابورس شده بود نیز امروز آخر وقت با عرضه های زیادی مواجه شد و در ساعات پایانی روی قیمت 1610 ریال با حجم بالایی معامله شد.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/16

سه گروه فلزات اساسی، پالایشی و شیمیایی بیشترین خروج پول حقیقی ها را از بازار داشتند و بیشترین ورود پول از طرف حقیقی های بازار به سمت گروه مواد غذایی و صندوق های سرمایه گذاری بازنشستگی و گروه خودرو و قطعات بوده است.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/16

اخبار و شنیده ها از بازار بورس

سخنرانی رئیس جمهور روحانی در روز چهارشنبه

ایسنا به نقل از یکی از مقامات ایرانی گزارش داده است که قرار است روز چهارشنبه 18 اردیبهشت ماه 1398 جناب آقای دکتر روحانی اقدامات متقابل در واکنش به خروج آمریکا از برجام را اعلام نمایند.

هشدار بولتن به تهران

با توجه به اخباری که ایرنا منتشر کرده است، جان بولتون – مشاور امنیت ملی آمریکا – خطاب به تهران گفته است:

“به تهران هشدار میدهیم اما نمیخواهیم بجنگیم و کاملا آماده ایم تا هر حمله ای از سوی عوامل ایران به ویژه سپاه پاسداران و دیگر نیروهای نظامی وابسته به ایران را پاسخ دهیم.”

تصمیم ناگهانی ترامپ و دستور تعرفه گذاری 25 درصدی

علیرغم تمام خوشبینی هایی که به توافق تجاری بین آمریکا و چین وجود داشت در یک اقدام ناگهانی ترامپ تعرفه 25 درصدی بر 200 میلیارد کالای وارداتی از چین به آمریکا از روز جمعه را اعلام کرد ولی اینکه این دستور قبل از مذاکرات جهت گرفتن امتیاز بیشتر بوده است یا خیر باید منتظر ماند.

برچسب‌ها