گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/15

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/15
خلاصه اخبار

امروز یکشنبه 15 اردیبهشت ماه 1398 بازار سرمایه فعالیت خود را سبز شروع کرد؛ اما با عرضه های زیاد سرانجام شاخص با رنگ قرمز کار خودش را پایان داد.

به گزارش سیگنال در عرض مدت زمان کوتاهی از ابتدای بازار شاخص کل با جهش بیش از دو هزار واحدی خود را تا تراز 227 هزار واحدی هم رساند، اما از میانه های بازار با عرضه های زیادی که صورت گرفت شاخص با 555 واحد کاهش روند اصلاحی به خود گرفت.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/15

با نگاهی اجمالی به خلاصه بازارهای بورس و فرابورس، ارزش معاملات امروز نزدیک به 2800 میلیارد تومان بوده است و روند صعودی ارزش معاملات همچنان ادامه دارد. در گروه بانکی و خودرویی همچنان با اینکه در اواسط بازار تا حدودی عرضه ها زیاد شد ولی در انتها سبز بسته شدند. در انتها نیز شاخص کل هم وزن با 213 واحد مثبت به پایان رسید.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/15

نمادهای موثر در شاخص کل از جمله تاپیکو، رمپنا، کگل، شپنا و کچاد با منفی شدن آخرین معاملات خود موجب کاهش شاخص کل شدند و در بازار فرابورس نماد ذوب و هرمز با صف خرید سنگین و حجم معاملات بسیار بالایی که داشتند تا حدودی از کاهش شاخص فرابوس جلوگیری کردند و نمادهای پالایشی همچون شاوان و شراز با کاهش قیمتی خود موجب قرمز شدن شاخص فرابورس شدند.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/15

ترین های صنعت به لحاظ ارزش معاملات

امروز باز هم دو گروه لیدر بازار گروه خودرو و بانکی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند تا همچنان پر معامله ترین گروه های بازار باشند. گروه سیمان نیز بخاطر زمزمه های افزایش نرخ و بحث افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها، بعد از دو گروه اول بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد.

در گروه بانکی نماد وبملت بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد که بیش از 72 میلیارد تومان بود و دو خودروساز بزرگ بازار یعنی نمادهای خساپا و خودرو نیز به ترتیب دارای ارزش معاملات 139 و 74 میلیارد تومان بودند.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/15

با توجه به اینکه امروز دو گروه خودرو و بانکی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند، همچنین بیشترین ورود نقدینگی از جانب حقیقی ها به آنها اختصاص داشت و نمادهای مواد غذایی هم در مرکز توجه حقیقی ها قرار گرفتند.

گزارش روزانه بازار بورس مورخ 1398/02/15
نمودار جریان نقدینگی حقیقی های بازار در صنایع مختلف بازار

اخبار و شنیده ها از بازار بورس

روند افزایشی قیمت دلار در هفته های اخیر

امروز قیمت دلار در بازار آزاد همچنان افزایش داشت و در حال عبور از مقاومت روانی 15 هزار تومانی می باشد که با توجه به پست های منتشرشده توسط رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر کنترل بازار ارز، می تواند در مسیر درست تثبیت شود. اما بازارهای مالی به این هشدارها توجه ننموده و همچنان تقاضا برای دلار بیشتر از عرضه آن است.

همچنین صحبت های وزیر کشور در رابطه با عدم مذاکره با آمریکا در شرایط فعلی نیز بر نرخ ارز بی تأثیر نخواهد بود.

گزارش مجامع شرکت های فعال در بازار بورس

همراه

شرکت ارتباطات سیار (همراه اول) در مجمع خود سود نقدی 3,125 ریالی را بین سهامداران تقسیم نمود.

زاگرس

امسال زاگرس سهامداران صبور خود را بی نصیب نگذاشت و سود نقدی 14,600 ریالی بین آنها تقسیم نمود.

میدکو

گروه سرمایه گذاری میدکو نیز در مجمع خود سود 242 ریالی را به ازای هر سهم تقسیم نمود.

برچسب‌ها