گزارش جالب بزرگترین بانک و شرکت بورس با تراز مثبت ۱.۸ هزار میلیارد تومانی

گزارش جالب بزرگترین بانک و شرکت بورس با تراز مثبت ۱.۸ هزار میلیارد تومانی
خلاصه اخبار

بانک تجارت در دوره یکساله گذشته ۱۶.۱ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی شناسایی کرد که ۱.۸ هزار میلیارد تومان بیشتراز سود پرداختی به سپرده گذاران بوده است.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، بانک تجارت که در روزهای پایانی سال قبل با افزایش سرمایه 390 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها ، 22.3 هزار میلیارد تومانی و عنوان دار بزرگترین شرکت و بانک بورسی شده، گزارش عملکرد اسفند و 12 ماهه سال گذشته را با آمار جالبی منتشر کرد.

براین اساس، “وتجارت” در دوره یک ساله حدود 16.1 هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از تسهیلات داشته و 14.3 هزار میلیارد تومان سود سپرده گذاری پرداخت کرده که با این حساب در پایان سال گذشته، تراز عملیاتی مثبت 1.8 هزار میلیارد تومانی را ثبت کرده است.

این در حالی است که در سال 96 تراز عملیاتی بانک 7 هزار میلیارد تومان منفی بوده است .طی 11 ماهه سال 97 تراز عملیاتی بانک با 1.2 هزار میلیارد تومان منفی و میانگین ماهانه درآمد حاصل از تسهیلات 1.1 هزار میلیارد تومان بوده که در اسفند ماه این مبلغ به 4.1 هزار میلیارد ریال رسیده است.

همچنین میانگین سود سپرده گذاری پرداخت شده این بانک بورسی تا بهمن ماه 1.2 هزار میلیارد تومان بوده اما در اسفند ماه به 1.1 هزار میلیارد تومان کاهش یافته است.

برچسب‌ها