گزارش استیضاح ترامپ امروز منتشر می‌شود

گزارش استیضاح ترامپ امروز منتشر می‌شود
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای تاکید کرد: گزارش این کمیته درباره پرونده استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز سه شنبه به طور علنی منتشر خواهد شد. قرار است مجلس نمایندگان آمریکا که دموکراتها کنترل آن را در اختیار دارند، سه شنبه شب […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای تاکید کرد: گزارش این کمیته درباره پرونده استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز سه شنبه به طور علنی منتشر خواهد شد.

قرار است مجلس نمایندگان آمریکا که دموکراتها کنترل آن را در اختیار دارند، سه شنبه شب به وقت محلی درباره این گزارش رای گیری کنند.

یک نسخه از این گزارش 24 ساعت زودتر از رای گیری در اختیار نمایندگان قرار گرفته است. در شرایطی که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد آمریکایی‌ها بر سر استیضاح ترامپ و برکناری وی از قدرت اختلاف نظر دارند، کمیته قضایی مجلس نمایندگان همچنان به برگزاری نشست‌های استماع درباره این پرونده جنجالی ادامه می‌دهد.

ترامپ در نشست‌های استماع استیضاح کنگره شرکت نمی‌کند
ضرب الاجل کنگره آمریکا به ترامپ برای شرکت در نشست استماع استیضاح

این در شرایطی است که کاخ سفید ضمن اشاره به “منصفانه نبودن ساختاری” نشست‌های استماع استیضاح به نمایندگان دموکرات اعلام کرده است که دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده و وکلایش حاضر به شرکت در این نشست‌ها نخواهند بود.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه یک هفته به دونالد ترامپ مهلت داده بود تا بگوید آیا وکیل و مشاور حقوقی اش مایل به ارائه اسناد درخواست شده در خصوص پرونده جنجالی اوکراین خواهد بود یا نه.

مهلت کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا به ترامپ برای شرکت در نشست‌های استماع در حالی است که روند تحقیقات و نشست‌های استماع درباره استیضاح ترامپ وارد مرحله تازه‌ای شده و این تحقیقات می‌تواند طی هفته‌های آینده منجر به اعلام رسمی اتهامات علیه ترامپ شود.

یک افشاگر اطلاعاتی آمریکا ترامپ را متهم کرده است که کمک نظامی ایالات متحده به اوکراین را به حالت تعلیق درآورده و آن را مشروط به تحقیقات ضد فساد رئیس جمهور اوکراین از جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش کرده است.

دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را آغاز کرده‌اند.

زمانی که جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا بوده، پسرش در هیئت مدیره شرکت بوریسمای اوکراین که در زمینه انرژی فعالیت می‌کند، عضویت داشته است.

ترامپ و متحدان جمهوریخواه وی اتهامات مطرح شده را رد کرده‌اند. اگر مجلس نمایندگان آمریکا در نهایت رای به استیضاح ترامپ بدهد، مجلس سنا که در اختیار جمهوریخواهان است احتمالا محاکمه‌ای را آغاز خواهد کرد که در نهایت می‌تواند منجر به برکناری ترامپ از قدرت شود.