گروه های حقوق بشری امریکا علیه ترامپ شکایت کردند

گروه های حقوق بشری امریکا علیه ترامپ شکایت کردند
خلاصه اخبار

تهران- ایرنا- اتحادیه ازادی های مدنی امریکا با انتشار بیانه ای اعلام کرد که گروه های حقوق بشری این کشور روز چهارشنبه به دلیل محدودیت های جدید دولت ترامپ برای مهاجران علیه وی به دادگاه فدرال سانفرانسیسکو شکایت کرده اند.

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا؛ اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا، مرکز حقوقی فقر جنوب و مرکز حقوق اساسی طی شکایتی حقوقی تصمیمات ولت ترامپ در مورد محدودیت های جدید علیه مهاجران را محکوم  کردند.

وزارت امنیت داخلی آمریکا روز دوشنبه قانون جدیدی را برای تشدید محدودیت ورود مهاجران و پناهجویان خارجی به آمریکا اعلام کرده است که با اعلام این قانون جدید کلیه مهاجران و پناهجویان خارجی را که قصد پناهندگی در ایالات متحده دارند، ملزم کرده است تا پیش از اعطای درخواست پناهندگی در آمریکا، در یک کشور ثالث به دنبال پناهندگی باشند.

براساس بیانیه گروه های حقوق بشری، شکایت آنان از دولت ترامپ به دادگاه فدرال سانفرانسیسکو ارسال شده و علاه براین چندین سازمان غیرانتفاعی مهاجران نیز شکایت خود علیه دولت ترامپ را به ثبت رسانده اند.

آژانس پناهجویان سازمان ملل نیز اعلام کرده است که عمیقاً نگران قانون جدید مهاجرتی دولت آمریکا است. سازمان ملل هشدار داده است که خانواده های آسیب پذیر به شدت در معرض خطر قرار دارند.

قانون جدید دولت ترامپ فشار زیادی را بر مکزیک و گواتمالا وارد خواهد کرد تا پناهجویان و مهاجران خارجی را پیش از عزیمت به سوی مرز آمریکا پذیرش کنند.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز در این باره گفت: دولت ترامپ فراتر از اختیارات قانونی خود عمل کرده و در واقع قانون را نقض کرده است.

وی افزود: رئیس جمهور آمریکا در حال از بین بردن زندگی ها و ضربه زدن به ارزش های ما است. او قصد دارد زندگی پناهجویان و مهاجران در آمریکا را از بین ببرد.