گران‌ترین و ارزان‌ترین ارز در بازار ایران کدام است؟

گران‌ترین و ارزان‌ترین ارز در بازار ایران کدام است؟
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، گران‌ترین ارز قابل خریداری در بازار ایران دینار کویت است که روز گذشته به قیمت ۳۷ هزار و ۹۰۶ تومان به فروش رسید.  قیمت این ارز در پی اجرای سیاست های اصلاحی در بازار ارز کاهشی برابر با ۴۴۵۰ تومان را تجربه کرده است. کویت کشوری نفت […]

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، گران‌ترین ارز قابل خریداری در بازار ایران دینار کویت است که روز گذشته به قیمت ۳۷ هزار و ۹۰۶ تومان به فروش رسید.

 قیمت این ارز در پی اجرای سیاست های اصلاحی در بازار ارز کاهشی برابر با ۴۴۵۰ تومان را تجربه کرده است. کویت کشوری نفت خیز و کم جمعیت در حاشیه خلیج فارس است که پول پرقدرتی را در جهان داراست. در چند ماه گذشته بانک مرکزی با اجرای سیاست‌های اصلاحی در صدد مهار بحران در بازار ارز برآمده است از این رو قیمت دلار، ارز شاخص بازار ایران نیز در این دوره زمانی کاهشی قابل توجه را تجربه کرده است. قیمت دلار از ابتدای شهریور ماه تا کنون در کانال 11 هزار تومان قرار دارد. 

 در پی بحران ارزی سال گذشته، ارز به کالای مهمی برای سرمایه‌گذاران بدل شد اما در شرایط کنونی سرمایه‌گذاران این بازار با زیانی قابل توجه مواجه هستند. 

 ارز کویت گران‌ترین ارز در بازار ایران تلقی می‌شود و پس از آن دینار بحرین با قیمت ۳۰ هزار ۳۷۳ تومان رتبه دوم را به خود اختصاص می‌دهد. بررسی‌ها نشان می‌دهد ارزان قیمت‌ترین ارز در بازار ایران متعلق به کشور عراق است. هر دینار عراق با ۹ تومان معامله می‌شود.

 قیمت این ارز نیز در مدت زمان اخیر کاهشی بین دو تا سه تومان را نشان می‌دهد. پس از دینار عراق، ارزان قیمت‌ترین ارز در بازار ایران لیر سوریه و درام ارمنستان است. قیمت لیر سوریه در بازار ایران ۲۳ تومان و قیمت درام ارمنستان نیز ۲۴ تومان اعلام شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.