«کیم جونگ اون» رییس دولت کره شمالی شد

«کیم جونگ اون» رییس دولت کره شمالی شد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از فارس ، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی رسما به عنوان رئیس دولت این کشور و فرمانده کل نیروهای مسلح تعیین شد. براساس گزارش رویترز، با تغییر قانون اساسی کره شمالی، کیم از این به بعد رئیس دولت این کشور نیز محسوب می‌شود. خبرگزاری رویترز مدعی است که این […]

به گزارش سیگنال به نقل از فارس ، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی رسما به عنوان رئیس دولت این کشور و فرمانده کل نیروهای مسلح تعیین شد.

براساس گزارش رویترز، با تغییر قانون اساسی کره شمالی، کیم از این به بعد رئیس دولت این کشور نیز محسوب می‌شود.

خبرگزاری رویترز مدعی است که این تغییر، مسیر کره شمالی برای آمادگی توافق با آمریکا در زمینه مساله اتمی را هموار می‌کند.

این درحالیست که رهبر کره شمالی پیش از این تمام اختیارات لازم برای این مساله را در اختیار داشت.

قانون اساسی جدید این کشور که روز پنج شنبه رونمایی شده است، کیم را به عنوان رئیس کمیسیون امور دولتی حزب، یک کمیته قدرتمند که در سال ۲۰۱۶ ایجاد شد، نماینده همه مردم کره، رئیس دولت و فرمانده کل قوا معرفی کرده است.

در قانون اساسی قبلی، کیم به عنوان رهبر کره شمالی و فرمانده کل قوا معرفی شده بود.

پیش از این، رئیس دولت کره شمالی شخص دیگری بود و از او به عنوان رئیس پرزیدیوم مجمع عالی خلق یاد می‌شد.

مجمع عالی خلق کره در فروردین ماه ۱۳۹۸، «چو ریونگ هائه» به عنوان رئیس جمهور و رئیس پرزیدیوم کره شمالی انتخاب کرده بود. وی جایگزین «کیم یونگ نام» شده بود.

کیم جونگ اون که بعد از فوت پدرش قدرت را در کره شمالی در اختیار گرفته است تلاش کرده است سیاست اصلی کره شمالی موسوم به “سیاست اول ارتش” را تغییر دهد.

تحرکات دیپلماتیک این کشور و سفر به کشورهای مختلف از جمله چین و روسیه و آغاز مذاکرات اتمی با آمریکا از نگاه کارشناسان در همین راستا ارزیابی می‌شود.