تعداد کیف پول های بیت کوین Electrum آلوده به 152,000 عدد رسیده است

تعداد کیف پول های بیت کوین Electrum آلوده به 152,000 عدد رسیده است
خلاصه اخبار

شرکت ضد بدافزار Malwarebytes در گزارشی تایید نمود که حملات DoS روی سرورهای کیف پول الکتروم منجر به آلوده شدن بیش از 152,000 کیف پول بیت کوین شده است.

براساس اعلامیه منتشرشده به تاریخ 29 آوریل در وبلاگ شرکت ضد بدافزار Malwarebytes، پس از وجود حملات محروم سازی از سرویس (DoS) بصورت مداوم بر روی سرورهای کیف پول الکتروم، تعداد کیف پول های بیت کوین آلوده به رقم 152,000 عدد رسیده است.

Malwarebytes متوجه شد که تعداد ماشین های آلوده شده در بات نت به 152,000 عدد و حجم وجوه سرقت شده به بیش از 4.6 میلیون دلار رسیده است. این شرکت موفق به کشف تروجانی با عنوان “Trojan.BeamWinHTTP” شده است که قبلا نیز در فرآیند دانلود داس ماینر کشف شده کیف پول الکتروم وجود داشت.

بیشترین تمرکز این بات ها در آسیا و اقیانوسیه، برزیل و پرو بوده و بصورت دقیق زیرساخت کیف پول الکتروم را مورد هجوم قرار داده است.

خبرگزاری کوین تلگراف در ماه آوریل گزارش داد که هجوم حملات DoS مداوم روی کیف پول الکتروم توسط بات نتی مخرب متشکل از 140,000 ماشین، موجب به سرقت رفتن بخشی از دارایی های دیجیتالی کاربران شد. هدف این بدافزار سرقت بیت کوین کاربران از طریق معرفی نسخه های تقلبی نرم افزار کیف پول الکتروم بوده است.

براساس گزارشات، مهاجمان با بکارگیری سرورهای الکتروم جهت تخریب نسخه های مختلف آن و در نهایت انجام عملیات هک اقدام به این کار نموده اند. پس از اینکه کاربران نسخه آسیب پذیر کیف پول Electrum خود را با سروری مخرب همگام سازی کردند، به سمت بروزرسانی نرم افزار با یک نسخه هک شده هدایت می شدند که این امر موجب از بین رفتن ناگهانی وجوه و اعتبارات قبلی آن ها می شد.

تا دسامبر سال 2018 میلادی، میزان سرقت این هک های مخرب به مقدار 250 بیت کوین (BTC) یا 937 هزار دلار در آن زمان رسیده بود. براساس گزارشات، کاربران آلوده شده حتی پس از ایجاد کد تایید دو عاملی خود نیز نمی توانند وارد کیف پول الکتروم بشوند. پس از آن نیز هکرها موجودی کیف پول کاربران را به سرقت می برند.

پیش از این در ماه آوریل نیز کیف پول سخت افزاری لجر یک بدافزار فیشینگ را در نسخه دسکتاپ اپلیکیشن خود شناسایی نمود. Ledger متوجه شد که این بدافزار نمی تواند به کاربران و ارز دیجیتال آنها آسیبی بزند و فقط عملیاتی تهاجمی انجام می دهد که کاربران را مجبور می سازد تا عبارت بازیابی 24 کلمه ای خود را وارد کنند.

منبع: cointelegraph.com

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.