«کهمدا» برای هر سهم سود ۸۹ تومانی ساخت

«کهمدا» برای هر سهم سود ۸۹ تومانی ساخت
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، شیشه همدان در سال مالی منتهی به خرداد ۹۸ با افزایش ۲۲۵ درصدی در سود خالص، نسبت به سال قبل و ساخت سود ۱۰۲ میلیارد و ۶۸۴ میلیون تومانی برای هر سهم سود ۸۹۱ ریالی شناسایی کرد.به گزارش رادیو سهام، شیشه همدان در سال مالی منتهی به […]

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، شیشه همدان در سال مالی منتهی به خرداد ۹۸ با افزایش ۲۲۵ درصدی در سود خالص، نسبت به سال قبل و ساخت سود ۱۰۲ میلیارد و ۶۸۴ میلیون تومانی برای هر سهم سود ۸۹۱ ریالی شناسایی کرد.
به گزارش رادیو سهام، شیشه همدان در سال مالی منتهی به خرداد ۹۸ مقدار ۷۴ هزار و ۲۲۰ تن انواع ظرف شیشه به فروش رسانده است که از این مقدار فروش درامد ۱۷۱ میلیارد تومانی ساخته است. که از این مقدار درامد ۵ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان مربوط به بازار صادراتی و ۱۶۵ میلیارد و ۷۲۲ میلیون تومان مربوط به بازار داخلی است.
مقدار فروش کهمدا ۱۱ هزاتن افزایش یافت /  صادرات هزار تن کاهش
مقدار فروش کهمدا در سال مالی منتهی به خرداد ۹۷، ۶۳هزار و ۲۸۵ تن بوده که این مقدار با رشد نزدیک به ۱۱ هزار تنی به ۷۴ هزار و ۲۲۰ تن رسیده است. بنابراین مقدار فروش کهمدا در سال مالی منتهی به خرداد ۹۸ نسبت به سال قبل رشد ۱۷ درصدی داشته است. این در حالی است که مقدار فروش صادراتی شرکت کاهشی بوده و از ۴ هزار تن در سال مالی منتهی به خرداد ۹۷ به ۲ هزار و ۸۹۱ تن رسیده است که نشان از کاهش بیش از یک هزار تن صادرات دارد.
حتما بخوانید :  تغییر ناگهانی در ترکیب اعضای هیات مدیره سایپانرخ فروش انواع شیشه در بازار داخلی و صادراتی رشد بیش از ۵۰ درصد داشت
میانگین نرخ فروش انواع شیشه همدان در سال مالی منتهی به خرداد ۹۷ به ازای هر تن در بازار داخلی یک میلیون و ۵۳۹ هزار تومان بوده که این قیمت در سال مالی منتهی به خرداد ۹۸ به ۲ میلیون و ۳۲۳ هزار تومان رسیده است. بنابراین نرخ فروش انواع شیشه در بازار داخلی رشد ۵۱ درصدی داشته است. همچنین نرخ فروش انواع شیشه در بازار صادراتی از یک میلیون و ۱۴۹ هزار تومان به ازای هر تن در سال مالی منتهی به خرداد ۹۷ به یک میلیون و ۹۳۰ هزار تومان در سال مالی منتهی به خرداد ۹۸ رسیده است. بنابراین قیمت انواع شیشه در بازار صادراتی در سال مالی منتهی به خرداد ۹۸ نسبت به سال قبل رشد ۶۸ درصدی داشته است. بنابراین علاوه بر افزایش مقدار فروش، نرخ فروش انواع شیشه در بازار داخلی و صادراتی افزایش یافته است.

بررسی صورت سود و زیان کهمدا
درامد کهمدا سال مالی منتهی به خرداد ۹۸ نسبت به سال قبل رشد ۹۴درصدی داشته است این در حالی است که بهای تمام شده درامدهای عملیاتی رشد ۵۱ درصدی داشته است. بنابراین سود ناخلص با رشد ۱۷۸ درصدی به ۸۳ میلیارد تومان رسیده است. علاوه بر این به دلیل کاهش سایر هزینه عملیاتی شرکت و افزایش بیش از سه میلیارد تومانی سایر درامدهای عملیاتی، سود عملیاتی با رشد ۲۳۰ درصدی به ۷۹ میلیارد تومان رسیده است. سود خالص نیز با رشد ۲۲۵ درصدی به ۱۰۳ میلیارد تومان رسیده است. اما سود خالص شناسایی شده برای هر سهم به دلیل ۱۷ میلیارد تومان سود سهام مصوب و ۵ میلیارد تومان اندوخته قانونی کاهش یافته است و به ۸۹۱ ریال به ازای هر سهم رسیده است.
حتما بخوانید :  برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه “تیپیکو”با توجه رشد درامد عملیاتی و برتری رشد درامد عملیاتی به رشد بهای تمام شده درامدهای عملیاتی حاشیه سود شرکت افزایش یافته است. حاشیه سود خالص از ۳۶ درصد در سال مالی منتهی به خرداد ۹۷ به ۶۰ درصد در سال مالی منتهی به خرداد ۹۸ رسیده است.

نکات مهم صورت مالی کهمدا
هزینه مالی: افزایش درامد عملیاتی موجب بالا رفتن نقدینگی شرکت شده و هزینه مالی شرکت کاهش یافته است.
افزایش سایر درامدهای غیرعملیاتی: مجموع درامدهای حاصل از سرمایه‌گذاری و متفرقه شرکت در سال مالی منتهی به خرداد ۹۸ به ۴۰ میلیارد تومان رسیده است. که مقایسه این میزان از درامد حاکی از ان است که ۲۰درصد از کل درامد عملیاتی است. بنابراین رقم قابل توجهی به شمار می‌رود.
مالیات: شیشه همدان در سال مالی منتهی به خرداد ۹۷، تنها ۷% از درامد مالیات پرداخت کرده است اما در سال مالی منتهی به خرداد ۹۸ درصد مالیات به ۱۳ درصد رسیده است. بنابراین مبلغ مالیات با رشد ۵۵۶ درصدی به ۱۵ میلیارد و ۴۶۵ میلیون تومان رسیده است.
افزایش سرمایه: شیشه همدان در سال مالی منتهی به خرداد ۹۸ افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی داده و سرمایه شرکت از ۲۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به ۱۱۵ میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان رسیده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها