کنگره امریکا: لیبرا با ارزهای دیجیتال و بیت کوین فرق دارد

کنگره امریکا: لیبرا با ارزهای دیجیتال و بیت کوین فرق دارد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، قانون‌گذاران کنگره ایالات متحده امریکا ضمن بازجویی سختگیرانه از دیوید مارکوس (David Marcus)، مدیر اجرایی کالیبرای فیس‌بوک، تلاش کردند تا بین پروژه‌ی این شبکه‌‌ی اجتماعی و اکوسیستم وسیع‌ ارزهای دیجیتال، تفاوت قایل شوند. احتمال می‌رود که کنگره امریکا واقعاً ارزهای دیجیتال را درک کرده باشد. این مهم‌ترین […]

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

قانون‌گذاران کنگره ایالات متحده امریکا ضمن بازجویی سختگیرانه از دیوید مارکوس (David Marcus)، مدیر اجرایی کالیبرای فیس‌بوک، تلاش کردند تا بین پروژه‌ی این شبکه‌‌ی اجتماعی و اکوسیستم وسیع‌ ارزهای دیجیتال، تفاوت قایل شوند.

احتمال می‌رود که کنگره امریکا واقعاً ارزهای دیجیتال را درک کرده باشد. این مهم‌ترین نکته جلسات مداوم هفته گذشته این کنگره در خصوص پروژه لیبرا فیس‌بوک بود.

سناتور دموکرات، برایان شتز (Brian Schatz)، تنها به بحث درباره فواید کلی شبکه ارزهای دیجیتال اکتفا نکرد و از مارکوس دلیل ان که فیس‌بوک دست به ساخت این ارز دیجیتال اختصاصی زده را جویا شد.

علاوه بر ان، سناتور جمهوری‌خواه، دنور ریگلمن (Denver Riggleman)، مارکوس را به دلیل پیامدهای امنیتی استفاده از زبان برنامه‌نویسی راست (RUST) برای پیاده‌سازی لیبرا، به‌شدت موردانتقاد قرار داد. وارن دیویدسون (Warren Davidson)، سناتور جمهوری‌خواه ایالت اوهایو، از ملتم دمیرورز (Meltem Demirors)، مدیر ارشد استراتژی شرکت کوین شیرز (CoinShares) خواست تا تفاوت میان بیت کوین و ارزهای دیجیتال کم ارزش‌تر را توضیح دهد.

کنگره امریکا: لیبرا با ارزهای دیجیتال و بیت کوین فرق دارد

امر ازدن (Omer Ozden)، مدیر اجرایی راکتری کپیتال

امر ازدن (Omer Ozden)، مدیر اجرایی راکتری کپیتال (Rocktree Capital)، بانک تجاری بلاک چین محور، گفت:

فارغ از نظرات این افراد درباره فیس‌بوک و لیبرا، این نکته قابل‌توجه است که ان‌ها تر و خشک (بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال) را با هم نسوزاندند.

اگرچه برخی مقامات کنگره، ازجمله سناتور دموکرات براد شرمن (Brad Sherman)، به تکرار کلیشه‌هایی مانند «لیبرا از حادثه ۱۱ سپتامبر هم بدتر است» پرداختند اما در کل، این جلسات نشانگر نوعی پختگی در برخورد قانون‌گذاران با فضای جدید ارزهای دیجیتال بود. ازدن ادامه داد:

این موضوع حتی در مورد دیگر اعضای کنگره که اطلاعات چندانی در مورد این فضا نداشتند هم مشخص بود. من واقعاً از شنیدن این حرف ان‌ها که «ما می‌دانیم این جلسات از جلسات مربوط به ارزهای دیجیتال متمایز هستند» تحت تاثیر قرار گرفتم. این قانون‎گذاران حداقل ان‌قدر اطلاعات داشتند که حساب این دو را از هم جدا کنند.

این جلسات نسبت به جلسات قانون‌گذاری فضای ارزهای دیجیتال در سال گذشته، بسیار متفاوت بود؛ هرچند درخواست‌ها در اخر به اقدام مناسبی ختم نشد.

کنگره امریکا: لیبرا با ارزهای دیجیتال و بیت کوین فرق دارد

پریان بورینگ، موسس پلتفرم Chamber of Digital Commerce

پریان بورینگ (Perianne Boring)، موسس پلتفرم تجارت دیجیتال Chamber of Digital Commerce که یک روز پس از جلسه کنگره، رویداد اموزشی بلاک چین برای قانون‌گذاران برگزار کرد، گفت:

ما برای رسیدن به مرحله درک و فهم فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال در کنگره، راه درازی را طی کرده‌ایم. مشاهده این موضوع که بسیاری از اعضای کنگره توانایی تمییز انواع مختلف محصولات، سرویس‌ها و برنامه‌های کاربردی را داشته و قادر به درک تفاوت میان ان‌ها هستند، بسیار امیدوارکننده است.

شروع اقدامات لازم

رویداد اموزشی بلاک چین Chamber of Digital Commerce، شاهد حضور حدود ۱۲۰ شرکت فعال در زمینه‌ی ارزهای دیجیتال و هم‌چنین کارمندان و یا مقامات منتخب مردم از ۷۰ اداره مختلف مجلس سنا و نمایندگان امریکا بود.

کنگره امریکا: لیبرا با ارزهای دیجیتال و بیت کوین فرق دارد

متیو ترودو، مدیر ارشد استراتژی صرافی مشتقات ارزهای دیجیتال اریس ایکس (ErisX)

متیو ترودو (Matthew Trudeau)، مدیر ارشد استراتژی صرافی مشتقات ارزهای دیجیتال اریس ایکس (ErisX)، گفت:

مشخص است که قانون‌گذاران فعلی نسبت به پتانسیل عظیم این صنعت نوپا اگاهی دارند. ما از عمق مباحث و کیفیت سوالاتی که در جلسات شنیدیم، بسیار خرسندیم.

انتونی تو-سکین (Anthony Tu-Sekine)، یکی از شرکای شرکت وکالت Seward & Kissel LLP نیز مانند ترودو از علاقه واقعی و تا حدی فهم فناوری بلاک چین از سوی کارمندانی که با ان‌ها ملاقات داشت، سخن گفت:

من فکر می‌کنم منصفانه است که بگوییم اکثر برداشت‌های ان‌ها از این موضوع بر پایه بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال شکل‌ گرفته است. من معتقدم که باید از هر فرصتی برای اموزش دیگر کاربردهای بلاک چین به اعضای کنگره استفاده کرد تا بتوان از شرایطی که در ان، همه سخنرانی‌ها (و احتمالاً قانون‌گذاری‌ها) مملو از ابراز نگرانی درباره ارزهای دیجیتال و مشکلات باشد، جلوگیری کرد.

در روزهای پیش از برگزاری این جلسه، پیش‌نویس لایحه‌ای از سوی اعضای کمیته خدمات مالی کنگره در میان اعضا دست‌به‌دست شد. در این پیش‌نویس تاکید شده که باید از فعالیت شرکت‌هایی با بیش از ۲۵ میلیارد دلار دارایی در حوزه ارایه خدمات مالی، جلوگیری کرد.

کنگره امریکا: لیبرا با ارزهای دیجیتال و بیت کوین فرق دارد

تد باد (Ted Budd)، سناتور جمهوری‌خواه ایالت کارولینای شمالی

تد باد (Ted Budd)، سناتور جمهوری‌خواه ایالت کارولینای شمالی، گفت که این پیش‌نویس، بیش از اندازه وسیع است. وی در ادامه اظهار داشت:

درست است که این لایحه ظاهراً تنها فیس‌بوک را هدف گرفته اما می‌تواند شرکت‌های اپل و گوگل که هر دو ارایه‌دهنده خدمات پرداخت هستند را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

علی‌رغم گفته‌های ماکسین واترز (Maxine Waters)، رییس کمیته خدمات مالی کنگره، این لایحه در جلسه روز چهارشنبه موردبحث قرار نگرفت و در هیچ‌کدام از مباحث اصلی نیز جای نداشت. چن اراد (Chen Arad)، مدیر ارشد بازاریابی شرکت سالیدس لبز (Solidus Labs)، برخورد کمیته را در خصوص قانون‌گذاری‌ این زمینه، مثبت ارزیابی کرد و گفت:

من، به‌خصوص از تکرار این نکته از سوی اقای واترز، رییس کمیته، که هنوز مسایل مرتبط با ارزهای دیجیتال را به‌خوبی درک نکرده و می‌خواهند پیش از اقدام به قانون‌گذاری، در این مورد بیشتر یاد بگیرند، بسیار استقبال می‌کنم.

بورینگ در ادامه گفت که کنگره به دنبال ان است تا در این خصوص اقداماتی را پیش بگیرد؛ به این امید که هرگونه قانون‌گذاری و اقدامی در این مورد، به‌صورت اگاهانه و با شرکت طرف‌های ذی‌نفع در این صنعت انجام شود. او در پایان اذعان داشت:

ما می‌خواهیم مطمین شویم که این کار تنها یک واکنش عجولانه و نااگاهانه در قبال یک شرکت به‌خصوص نباشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها