کمپانی بزرگ Verizon نیز به انقلاب بلاک‌چین پیوست

کمپانی بزرگ Verizon نیز به انقلاب بلاک‌چین پیوست
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، براساس فهرست فرصت‌های شغلی منتشر شده در وب‌سایت رسمی شرکت Verizon(یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خدمات ارتباطی جهان که مقر ان در ایالات متحده واقع شده است)، به نظر می‌رسد که این غول صنعت ارتباطات نیز در حال اماده شدن برای پیوستن به موج رو به رشد صنعت بلاک‌چین […]

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

براساس فهرست فرصت‌های شغلی منتشر شده در وب‌سایت رسمی شرکت Verizon(یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خدمات ارتباطی جهان که مقر ان در ایالات متحده واقع شده است)، به نظر می‌رسد که این غول صنعت ارتباطات نیز در حال اماده شدن برای پیوستن به موج رو به رشد صنعت بلاک‌چین است.

هفته‌ی گذشته شرکت بزرگ Verizon یک فهرست از فرصت‌ شغلی «توسعه‌دهنده‌ی بلاک‌چین» و افرادی که در این صنعت تجربه‌ی کاری دارند، منتشر کرده است. در این فهرست مجموعا ۳۵ جایگاه شغلی مرتبط با فناوری بلاک‌چین ارایه شده است. جزییات مربوط به این فرصت‌های شغلی نشان می‌دهد که Verizon به دنبال ساخت یک محصول مبتنی بر مشتری است که بر امنیت فردی تمرکز دارد.

بر اساس یکی از پست‌های وب‌سایت رسمی Verizon:

این جایگاه شغلی مسیول توسعه‌ و تحویل نموده‌ی اولیه‌ی و محصول اثبات مفاهیم(Proof Of Concepts) خواهد بود، که شامل توسعه‌ی کاربرد، الزامات فنی، بررسی پیشرفت‌های مربوط به مشتری و بازخورد‌های تجاری است. تمرکز فردی بر روی بلاک‌چین و دیگر برنامه‌های هویتی/امنیتی(مانند محاسبات محرمانه، پرداخت‌های امن و غیره) در فضای فناوری نوظهور خواهد بود. Verizon

علاوه بر یک محصول امنیتی/پرداختی برای مشتریان این شرکت، توضیحات تکمیلی مربوط به این فرصت‌های شغلی نشان می‌دهد که Verizon در تلاش است تا «شبکه‌ی توزیع شده‌ی» بومی خود را برای « موارد کاربرد‌های مختلف» بسازد.

صنعت در حال رشد

ورود شرکت Verizon به صنعت بلاک‌چین پس از اغاز انقلاب صنعت مخابرات و رسانه شکل گرفته است، روندی که طی ان شرکت‌های بزرگ فعال در این حوزه به دنبال ادغام تکنولوژی بلاک‌چین و ساخت محصولات جدید هستند.

به عنوان مثال در ماه می، شرکت ارایه دهنده‌ی خدمات تلفن همراه AT&T که یکی از رقبای سرسخت Verizon محسوب می‌شود، با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی اعلام کرد که از این پس رمزارز بیت‌کوین(BTC) را به عنوان یکی از گزینه‌های پرداختی خود می‌پذیرد. لازم به ذکر است که شرکت AT&T در واقع بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی در جهان بوده و اولین سرویس رسمی تلفن همراه می‌باشد که پذیرش رمزارزها را اغاز کرده است.

کوین مک‌دورمن(Kevin McDorman) معاون بخش فعالیت‌های مالی AT&T در ان زمان اعلام کرد «پذیرش بیت‌کوین توسط این کمپانی راهی برای ارتباط با مشتریان مدرن بوده است». وی همچنین اظهار داشت:

ما همیشه به دنبال راهی هستیم که خدمات خود را بهتر و گسترده‌تر کنیم. ما مشتریانی داریم که از رمزارزها استفاده می‌کنند، و خوشحالیم که می‌توانیم به ان‌ها راه‌های مختلفی برای پرداخت صورتحساب ارایه کرده و ان‌ها نیز ان گزینه‌ای را که ترجیح می‌دهند انتخاب کنند. Kevin McDorman

استخدام متخصص بلاک‌چین، یک چالش سخت برای Verizon

شرکت Verizon نیز به دنبال ان است که با ورود به صنعت بلاک‌چین بتواند به نواوری برسد. با این حال، این شرکت متوجه خواهد شد که روند استخدام متخصصان این صنعت بسیار سخت‌تر و چالش‌برانگیزتر از استخدام برای دیگر فرصت‌های شغلی فنی خواهد بود.

به گفته‌ی یکی از مهندسان ارشد این کمپانی که به صورت ناشناس اظهارات خود را منتشر نموده، رقابت برای جذب توسعه‌دهندگان بلاک‌چین متخصص بسیار شدید شده است. وی در رابطه با این موضوع اظهار نموده:

شرکت‌هایی همچون گوگل، فیس‌بوک و مایکروسافت در حال استخدام بهترین افراد فعال در این حوزه هستند. من طی سال‌های گذشته با بیش از ۱۰۰ داوطلب صحبت کرده‌امد و متوجه‌ی این موضوع شده‌ام که پیدا کردن یک کاندید و استعداد خوب در صنعت بلاک‌چین به شدت در حال سخت‌تر شدن است. Unknown Engnieer

کمپانی Verizon هنوز در رابطه با روند توسعه‌ی این بلاک‌چین بیانیه‌ی رسمی منتشر نکرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.