FTC در مورد کلاهبرداری جدید خودپرداز ارزهای دیجیتال هشدار عمومی صادر می کند

FTC در مورد کلاهبرداری جدید خودپرداز ارزهای دیجیتال هشدار عمومی صادر می کند

FTC هشدار نسخه جدیدی از کلاهبرداری مربوط به ارزهای دیجیتال را منتشر کرد. این کلاهبرداری دارای سه جزء کلیدی است، یک جعل هویت، یک کد QR و یک دستگاه خودپرداز رمزنگاری که در آن قربانیان برای ارسال پول هدایت می شوند.

طبق گفته FTC، کلاهبرداران وانمود می‌کنند که مقامات دولتی، مأموران اجرای قانون یا کارمندان شرکت‌های خدمات محلی هستند.

کلاهبرداران همچنین از برنامه‌های دوستیابی استفاده می‌کنند و وانمود می‌کنند که شرکای عاشقانه بالقوه هستند یا با قربانیان تماس می‌گیرند تا اعلام کنند که شما برنده جایزه شده‌اید.

مهم نیست چگونه شروع می شود، همیشه به درخواست کلاهبردار ختم می شود. اگر کاربر به این موضوع علاقه داشته باشد، کلاهبردار به او می‌گوید که مقداری پول نقد برداشته و به یک دستگاه خودپرداز رمزنگاری برود.

پس از آن، آنها درخواست خرید رمزارز از طریق دستگاه خودپرداز می کنند. در اینجا، کد QR وارد عمل می شود. آنها کد QR آدرس کیف پول خود را با قربانی به اشتراک می گذارند. به همین دلیل، هنگامی که قربانی کد را اسکن می کند، دارایی های رمزنگاری خریداری شده به حساب کلاهبردار منتقل می شود.

کریستینا میراندا از بخش آموزش مصرف کننده و کسب و کار FTC توضیح می دهد:

این نکته اصلی است که باید بدانید: هیچ کس از دولت، مجری قانون، شرکت خدمات عمومی یا مروج جوایز هرگز به شما نخواهد گفت که به آنها با ارز دیجیتال پرداخت کنید. اگر کسی این کار را انجام دهد،همیشه کلاهبرداری است.»

در همین حال، یک گزارش جرایم رمزنگاری نشان می دهد که در سال 2021، 7.7 میلیارد دلار رمزارز از قربانیان کلاهبرداری در سراسر جهان به سرقت رفته است. این رقم در مقایسه با سال 2020 افزایش 81 درصدی را نشان می دهد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.