دانلود اپلیکیشن

کف سقوط بورس کجاست؟

کف سقوط بورس کجاست؟
به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، با وجود همه تصمیمات سازمان بورس برای برگرداندن تعادل به بازار سرمایه، حمایت های مجلس و اقدامات دولت، قیمت دلار و گزارش های شش ماهه چشم گیر شرکت ها، بازار سرمایه همچنان بر مدار نزول در حرکت است. حرکتی که در هفته جاری شیبی تند و چشم گیر داشت.

شاخص کل بورس در روز شنبه با 38 هزار و 305 واحد کاهش، رقم یک میلیون و 274 هزار واحد را ثبت کرد. در روز دوشنبه شاخص کل 37 هزار و 470 واحد کاهش یافت و در رقم یک میلیون و 336 هزار واحد ایستاد. روز سه شنبه و چهارشنبه نیز به ترتیب با 34 هزار و 848 واحد کاهش و 13 هزار و 835 واحد کاهش، در رقم های یک میلیون و 301 هزار و یک میلیون و 288 هزار واحد ایستاد.

کارشناسان دلایل مختلفی را برای سقوط بورس برشمردند؛ از جمله تاثیر شایعات افزایش نرخ سپرده های بانکی، قیمت گذاری دستوری در بورس کالا، انتخابات آمریکا، رفتار هیجانی تازه واردها، از بین رفتن اعتماد مردم و … البته درحالی که برخی هیچ پیش بینی درمورد اینکه کف سقوط شاخص کجا است ندارند، برخی دیگر بر این باورند که بورس دوباره محلی برای جمع آوری سرمایه های سرگردان می شود.

به طور کلی وضعیت بازارهای موازی، قیمت دلار، سودآوری شرکت ها و… شرایط را برای صعود بازار سرمایه فراهم کرده است اما به نظر می رسد آنچه که در این بازار از میان رفته، اعتماد مردم به این بازار است که وقتی هیجان جدیدالورودها در کنار آن قرار می گیرد، به سقوط هرچه بیشتر بورس دامن می زند.

نظرات کاربران
  • افشین سلیمان نژاد

    چرا با اینکه رهبر معظم امر فرمودند که مردم جهت حمایت از صنایع داخلی، پول‌هایشان را در بورس سرمایه گذاری کنند، گروهی این بازار را جای تاخت و تاز خود کرده اند ومردم را به خاک سیاه نشانده آن، ورؤسای بورس هیچ کاری نمی کنند.

  • به نظر بنده کف بورس روی ۹۰۰ واحد است

  • ناشناس

    کی از کلمه تازه واردها دست برمیدارید،، قدیمی هایتان را هم خوب دیدیم چه کردن.. تقصیر را گردن (تازه واردها) انداختن راحت است..

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
14 آذر 1399