کشف 102 میلیون دلار ارز دیجیتال از سال 2015

کشف 102 میلیون دلار ارز دیجیتال از سال 2015

یکی از مقامات ارشد سرویس مخفی ایالات متحده (USSS) می‌گوید این آژانس می‌تواند جریان بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به روشی مشابه آدرس‌های ایمیل ردیابی کند و از سال 2015 تاکنون بیش از 102 میلیون دلار ارز دیجیتال را در 254 مورد کشف کرده است.

دیوید اسمیت، دستیار مدیر تحقیقات USSS در مصاحبه‌ای گفت که جنبه شفاف و تغییرناپذیر دفتر کل بلاک چین به این معنی است که محققان می‌توانند در برخی موارد راحت تر از فیات تراکنش ها را ردیابی کنند.

اسمیت می‌گوید: یکی از اصول این است که بلاکچین یک دفتر کل عمومی است که به اشتراک گذاشته می‌شود و همه افراد با کمی قدرت محاسباتی به آن دسترسی دارند.

بنابراین سرویس مخفی‌کاری انجام نداده است که هدف اصلی بلاکچین نبوده است. ما فقط از همان مکانیسم‌های ردیابی استفاده می‌کنیم که در نظر گرفته شده بود.

مأمور اسمیت گفت که بیش از 100 میلیون دلار ارز دیجیتال توسط سرویس مخفی در عملیات‌های بین‌المللی باهدف قراردادن کلاهبرداران سایبری از سال 2015 کشف و ضبط شده است.

کریپتو در سناریوهای مختلفی توقیف می‌شود. حدود 1.7 میلیون دلار بیت کوین در پرونده‌ای از ماه مارس کشف و ضبط شد که در آن یک مرد استونیایی به دلیل نقش داشتن در حداقل 13 حمله باج‌افزار بین‌المللی به 66 ماه زندان محکوم شد. یک عملیات دیگر شاهد یک عملیات پول‌شویی بین‌المللی در رومانی بود و دیگری شامل یک حلقه مجرم سایبری روسی زبان بود که دوباره درگیر باج‌افزار بود.

اسمیت ردیابی رمزارز را به ردیابی آدرس ایمیل تشبیه کرد

هنگامی که یک کیف پول ارز دیجیتال را دنبال می‌کنید، با آدرس ایمیلی که دارای برخی از شناسه‌های مرتبط است، تفاوتی ندارد. هنگامی که یک شخص و شخص دیگری تراکنشی را انجام می‌دهند و آن را وارد بلاکچین می‌کنیم، ما می‌توانیم آن آدرس ایمیل یا آدرس کیف پول را دنبال کنیم، در صورت تمایل، و آن را از طریق بلاک‌چین ردیابی کنیم.

اسمیت گفت که مجرمان اغلب سعی می‌کنند رد پای خود را از مجریان قانون با انجام هر چه بیشتر نقل و انتقالات پنهان کنند و بیت کوین دزدیده شده و سایر ارزهای دیجیتال اغلب به‌عنوان وسیله‌ای برای جلوگیری از نوسانات به استیبل کوین تبدیل می‌شوند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.