کشتی «باوند» سرانجام برزیل را به مقصد ایران ترک کرد

کشتی «باوند» سرانجام برزیل را به مقصد ایران ترک کرد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، کشتی باوند که طی چند هفته پیش در مرکز تنش‌های ژئوپلتیکی میان تهران و برزیل بود، روز دوشنبه بندر این کشور آمریکای جنوبی را به مقصد ایران ترک کرد. به گزارش رویترز، کشتی باوند، پس از دریافت سوخت از شرکت دولتی «پترولیو برازیلیرو» بندر پاراناگوآ را ترک کرد. […]

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، کشتی باوند که طی چند هفته پیش در مرکز تنش‌های ژئوپلتیکی میان تهران و برزیل بود، روز دوشنبه بندر این کشور آمریکای جنوبی را به مقصد ایران ترک کرد.

به گزارش رویترز، کشتی باوند، پس از دریافت سوخت از شرکت دولتی «پترولیو برازیلیرو» بندر پاراناگوآ را ترک کرد.

«ترمه» کشتی دوم ایران نیز که در حال حاضر در بندر «ایمبیتوبا» حضور دارد پس از بارگیری محموله ذرت به سوی ایران حرکت می‌کند.

 دو کشتی ایرانی چندین هفته بود که در بندر پاراناگوآ برزیل به دلیل خودداری شرکت ملی نفت این کشور  در تامین سوخت مورد نیاز آنها قادر به حرکت نبودند.(جزئیات بیشتر)

برزیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران را دلیل عدم سوخت‌رسانی به کشتی‌های ایرانی عنوان کرده بود.

این دو کشتی ایرانی بیش از 50 روز بود که در این بندر متوقف بوده و پس از سوخت‌گیری با مجموع 100 هزار تن ذرت به ارزش 26.5 میلیون دلار راهی ایران هستند.

این اتفاق در شرایطی رخ داده که مواد غذایی مشمول تحریم‌های آمریکا نیست و ایران یکی از بزرگ‌ترین خریداران محصولات کشاورزی برزیل است.