کسری بودجه امریکا به ۸۶۶ میلیارد دلار رسید

کسری بودجه امریکا به ۸۶۶ میلیارد دلار رسید
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، به گزارش شبکه سی ان بی سی، کسری بودجه آمریکا در سال مالی ۲۰۱۹ به ۸۶۶.۸ میلیارد دلار رسیده است این رقم در مدت مشابه گذشته ۷۷۹ میلیارد دلار بوده است. کسری بودجه امریکا در حالی  است که هزینه دفاعی این کشور در سال جاری نسبت به سال گذشته ۹.۵ درصد […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

به گزارش شبکه سی ان بی سی، کسری بودجه آمریکا در سال مالی ۲۰۱۹ به ۸۶۶.۸ میلیارد دلار رسیده است این رقم در مدت مشابه گذشته ۷۷۹ میلیارد دلار بوده است.

کسری بودجه امریکا در حالی  است که هزینه دفاعی این کشور در سال جاری نسبت به سال گذشته ۹.۵ درصد معادل ۵۶۸ میلیارد دلار افزایش داشته است.

به گزارش خزانه داری آمریکا، تنها در ماه جولای (تیرماه) کسری بودجه به ۱۱۹.۷ میلیارد دلار افزایش و نسبت به همین ماه در سال گذشته ۴۸ میلیارد دلار رشد داشته است.

سال مالی دولت آمریکا از اول اکتبر (نهم مهرماه) تا ۳۰ سپتامبر (هشتم مهرماه سال آینده) محاسبه می شود.

دفتر بودجه کنگره امریکا پیش بینی کرده است که با ادامه سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا برای کاهش مالیات ثروتمندان، کسری بودجه این کشور در سال ۲۰۲۰ به یک تریلیون دلار خواهد رسید.

دفتر بودجه کنگره همچنین پیش بینی کرده است که با تغییرات قانون مالیات آمریکا و کاهش رشد اقتصادی انتظار می رود تا در سال ۲۰۲۸ کسری بودجه افزایش ۱۰۰ درصدی داشته باشد.