کرونا اوپک را برای کاهش عرضه نفت متقاعد کرد 

کرونا اوپک را برای کاهش عرضه نفت متقاعد کرد 

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، محمد ارکاب که هم اکنون رئیس کنفرانس سازمان کشورهای صادر کننده نفت است، در بیانیه‌ای اعلام کرد: بیماری همه گیر کرونا تاثیر منفی بر فعالیت‌های اقتصادی بخصوص در حمل و نقل، جهانگردی و صنعت به ویژه در چین داشته است.  

به دنبال افزایش هراس ویروس کرونا در کشور مصرف کننده بزرگ و تاثیر آن بر بازار جهانی، نمایندگان اوپک و سایر تولیدکنندگان نفت از جمله روسیه که به اوپک پلاس معروف است این هفته در نشستی با عنوان “کمیته فنی مشترک” در وین حضور داشتند تا در مورد کاهش تولید به بحث و گفت‌وگو بپردازنند.  

ویروس مرگبار کرونا پس از ظهور در دسامبر (دی ماه) در چین، هم اکنون در بیش از 20 کشور جهان گسترش یافته و تا کنون بیش از 811 نفر را کشته و بیش از 20 هزار نفر را نیز آلوده کرده است.  

اوپک و متحدانش در ماه دسامبر توافقنامه موجود را برای مهار تولید نفت خام برای افزایش قیمت‌ها تمدید کردند.  

وزیر انرژی الجزایر افزود: کمیته فنی مشترک توصیه کرد که تا پایان سال 2020 توافق فعلی کاهش تولید نفت خام تمدید شود و کاهش اضافی تولید تا پایان سه ماهه دوم سال 2020 ادامه یابد.  

‌گسترش ویروس کرونا در چین در 10 روز گذشته باعث شده است تا بازارهای مختلف جهان به این ویروس واکنش نشان دهند. قیمت نفت نیز متاثر از کاهش 20 درصدی تقاضای نفت چین، با افت 10 دلاری همراه شده و این موضوع زمینه را برای برگزاری نشست اضطراری اوپک و حتی کاهش عرضه نفت فراهم کرده است.  

 
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.