کره شمالی: کره جنوبی سیاست خارجی اش را مستقل از امریکا دنبال کند

کره شمالی: کره جنوبی سیاست خارجی اش را مستقل از امریکا دنبال کند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،تارنمای «یوری زوکری» کره شمالی روز یکشنبه به سئول هشدار داد که «آشفتگی فعلی» در روابط دو کره اگر به سمت وابستگی به آمریکا پیش برود بدتر خواهد شد. این گزارش می افزاید: همه معتقد هستند که در مسایل میان دو کره تا زمانی که مقامات کره جنوبی نمی […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،تارنمای «یوری زوکری» کره شمالی روز یکشنبه به سئول هشدار داد که «آشفتگی فعلی» در روابط دو کره اگر به سمت وابستگی به آمریکا پیش برود بدتر خواهد شد.

این گزارش می افزاید: همه معتقد هستند که در مسایل میان دو کره تا زمانی که مقامات کره جنوبی نمی توانند بدون آمریکا تصمیم بگیرند هیچ کاری حل نخواهد شد.

یوری زوکری می افزاید اگر مقامات کره جنوبی موضوع حمایتی خود از آمریکا را چال نکنند روابط دو کره از وضعیت نابسامان امروز فراتر نخواهد رفت.

با این حال این تارنمای کره شمالی به صورت مستقیم از آمریکا انتقاد نکرده است ولی از کره جنوبی خواسته است توسعه روابط دو کره را به فشارهای آمریکا که به دنبال خلع سلاح کامل هسته ای کره شمالی است منوط نکند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا که برای شرکت در اجلاس سران گروه بیست به ژاپن سفر کرده بود روز گذشته بعد از اتمام این اجلاس به منظور سفری دو روزه راهی کره جنوبی شد.

ترامپ گفته بود که مایل به دیدن کیم رهبر کره شمالی در مرز دو کره است اما تا کنون مقامات کره شمالی پاسخ روشنی به این درخواست ترامپ نداده اند، ترامپ یک بار دیگر در سال ۲۰۱۷ میلادی که به کره جنوبی سفر کرد قصد داشت از منطقه مرزی دو کره بازدید کند اما به دلیل بدی آب و هوا این برنامه لغو شد.