کره شمالی علاقه ای به مذاکره با امریکا و کره جنوبی ندارد

کره شمالی علاقه ای به مذاکره با امریکا و کره جنوبی ندارد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، وزارت خارجه کره شمالی روز پنجشنبه با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن کره جنوبی به دلیل نقض توافق های بین کره ای برای کاهش تنش های مرزی به دلیل بکارگیری سلاح های پیشرفته امریکا، این عمل را “تحریک امیز” خواند. تهدیدات مقام ارشد کره شمالی در شرایطی […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، وزارت خارجه کره شمالی روز پنجشنبه با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن کره جنوبی به دلیل نقض توافق های بین کره ای برای کاهش تنش های مرزی به دلیل بکارگیری سلاح های پیشرفته امریکا، این عمل را “تحریک امیز” خواند.
تهدیدات مقام ارشد کره شمالی در شرایطی است که «استفان بیگان» نماینده امریکا در امور کره شمالی روز گذشته در سیول خواستار از سرگیری مذاکرات امریکا و کره شمالی شده بود.
“مایک پمپیو” وزیر خارجه امریکا نیز روز سه شنبه پیش از سفر بیگان به سیول از پیونگ یانگ خواست مذاکرات را از سر بگیرد او اظهار امیدواری کرد “کیم جونگ اون” رهبر کره شمالی به پای میز مذاکره اید و نتیجه ای که برای مردم دنیا بهتر باشد کسب شود.
در ادامه بیانیه وزارت امور خارجه کره شمالی امده است اگرچه موضع پیونگ یانگ مبنی بر اینکه تمامی مسایل باید از طریق گفت‌وگو و مذاکره حل شود ثابت است و تغییر نکرده با این حال گفت و گو همراه با تهدیدات نظامی برای ما هیچ گونه جذابیتی ندارد.
کره شمالی می گوید ورود و استفاده از تجهیزات نظامی پیشرفته امریکا به منطقه و ازمایش های موشکی امریکا یک تهدید جدی است که اشکارا اعلامیه های مشترک و توافق نظامی بین دو کره را زیر سیوال برده است و می تواند باعث تکرار جنگ سرد جدیدی در شبه جزیره کره شود.
پیونگ همواره ضمن مخالفت با رزمایش های نظامی امریکا و کره جنوبی، از این رزمایش ها به عنوان بهانه ای برای حمله به کره شمالی نام برده است دومین رزمایش مشترک امریکا و کره جنوبی که به مدت 10 روز برگزار شد روز سه شنبه پایان یافت.
گفت و گوهای امریکا و کره شمالی پس از نشست بی نتیجه ترامپ و کیم در ویتنام متوقف شد ترامپ خرداد امسال نیز پس از دیدار با کیم در منطقه مرزی غیرنظامی دو کره نیز اعلام کرد، مذاکرات دو کشور بزودی از سرگرفته می شود اما با گذشت حدود دو ماه از این تاریخ، این مذاکرات همچنان متوقف مانده است.