کره شمالی دو موشک جدید پرتاب کرد

کره شمالی دو موشک جدید پرتاب کرد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، موشک ها ساعت ۶:۴۵ و ۷:۲ دقیقه صبح امروز از شهر سوندونک واقع در استان هامگ‌یونگ به سوی دریای شرقی شلیک شده است. ستاد مشترک ارتش کره‌جنوبی اعلام کرد هر دو موشک حدود ۳۸۰ کیلومتر برد داشتند و با حداکثر ارتفاع ۹۷ کیلومتر و حداکثر سرعت آن در […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

موشک ها ساعت ۶:۴۵ و ۷:۲ دقیقه صبح امروز از شهر سوندونک واقع در استان هامگ‌یونگ به سوی دریای شرقی شلیک شده است.

ستاد مشترک ارتش کره‌جنوبی اعلام کرد هر دو موشک حدود ۳۸۰ کیلومتر برد داشتند و با حداکثر ارتفاع ۹۷ کیلومتر و حداکثر سرعت آن در حدود ۶.۵ ماخ پرواز کردند.

در این بیانیه ای با اشاره به اینکه ارتش کره جنوبی در صورت پرتاب های بیشتر، وضعیت را تحت نظارت دارد تصریح کرد مقامات اطلاعاتی کره جنوبی و آمریکا در حال تجزیه و تحلیل نوع دقیق موشک ها هستند.

شلیک های امروز شنبه کره شمالی هفتمین دور آزمایش های موشکی کره شمالی از ۲۵ ژوئیه سال جاری تا کنون بود یعنی از زمانی که پیونگ یانگ سکوت ۱۷ ماهه را شکست و در اعتراض به رزمایش های مشترک آمریکا و کره جنوبی، دست به آزمایش سلاح های جدید زد.

رزمایش دو هفته ای مشترک کره جنوبی و آمریکا اوایل هفته گذشته به پایان رسید و امیدواری ها برای متوقف کردن پرتاب های موشکی کره شمالی و از سرگیری مذاکرات تسلیحات هسته ای بین واشنگتن و پیونگ یانگ را افزایش داد «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی گفته بود به محض پایان یافتن این رزمایش ها مذاکرات هسته ای با آمریکا را از سر خواهد گرفت.

ارتش کره جنوبی همچنین خاطرنشان کرد اطلاعات محرمانه خود درباره آخرین پرتاب های کره شمالی را بنا به درخواست ژاپن در چارچوب توافقنامه تفاهم اطلاعات دو جانبه با توکیو به اشتراک خواهد گذاشت کره جنوبی روز گذشته اعلام کرده بود به این پیمان مشترک خاتمه خواهد داد.

دولت ژاپن نیز برای نخستین بار شلیک این موشک‌ها را اعلام و نوع آن را بالستیک عنوان کرد.

در واشنگتن نیز یک مقام ارشد دولت آمریکا اظهار داشت این کشور از جدیدترین پرتاب های موشکی کره شمالی آگاه است و با همکاری همپیمانان خود از نزدیک وضعیت را رصد می کند.