کره شمالی، امریکا و کره جنوبی را به برنامه ریزی برای حمله متهم کرد

کره شمالی، امریکا و کره جنوبی را به برنامه ریزی برای حمله متهم کرد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، خبرگزاری کره شمالی روز یکشنبه در مطلبی بشدت از برگزاری رزمایش امریکا و کره جنوبی که در حال پایان است، انتقاد و خاطر نشان کرد  نیت این دو کشور این است که با چنین رزمایش هایی بتوانند به کره شمالی حمله کنند. گزارش می افزاید این دو کشور در […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، خبرگزاری کره شمالی روز یکشنبه در مطلبی بشدت از برگزاری رزمایش امریکا و کره جنوبی که در حال پایان است، انتقاد و خاطر نشان کرد  نیت این دو کشور این است که با چنین رزمایش هایی بتوانند به کره شمالی حمله کنند.
گزارش می افزاید این دو کشور در حالا ارتقا توان بسیج نیروها و افزودن بر امادگی انها برای انجام عملیات پیشدستانه علیه کره شمالی هستند و سال ها است چنین کاری را انجام می دهند.
کره شمالی که همواره چنین رزمایش هایی را محکوم کرده است، افزود: امریکا و کره جنوبی هدف خود را برای جنگ با کره شمالی تغییر نداده اند انها باید منتظر «پیامدهای فاجعه بار» اقدامات خود باشند.
کره شمالی روز جمعه نیز اعلام کرد  به دلیل برگزاری این رزمایش دیگر علاقه ای به نشست و برخاست با کره جنوبی و گفت و گو با این کشور بر سر یک میز ندارد.
خبرگزاری کره شمالی از امریکا هم انتقاد کرده است که به تعهداتش پشت می کند و با برگزاری این رزمایش نه تنها صلح و امنیت در شبه جزیره کره، بلکه دیدارهای رهبران دو کشور امریکا و کره شمالی را هم به چالش کشیده است.

ارایش تانک های امریکا و کره جنوبی در رزمایش مشترک

کره شمالی تاکید کرده است  وقتی یکی از طرفین تعهداتش را نادیده می گیرد برای این کشور هم راهی بجز تکمیل این فرایند نمی ماند و این یک تهدید توخالی نیست و امریکا ان را متوجه خواهد شد.
همزمان با این هشدار، خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی گزارش کرد که «استفان بیگن» فرستاده امریکا در امور کره شمالی روز دوشنبه اینده به ژاپن سفر می کند و پس از ان روزهای سه شنبه تا پنجشنبه سفری به کره خواهد داشت.
این در حالی است که رزمایش بزرگ امریکا و کره شمالی که از دو هفته پیش شروع شده بود روز سه شنبه همزمان با ورود این مقام امریکایی به کره جنوبی پایان می یابد.
این گزارش می افزاید که بیگن احتمالا سفیر اینده امریکا در روسیه خواهد بود و درخصوص این موضوع نیز با مقام های ژاپن و کره رایزنی خواهد کرد.
امریکا بیش از 28 هزار نیروی نظامی در کره جنوبی دارد.