کره‌ شمالی: ازمایش موشکی اخیر هشدار به سئول بابت خرید سلاح از امریکا بود

کره‌ شمالی: ازمایش موشکی اخیر هشدار به سئول بابت خرید سلاح از امریکا بود
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، کره‌ شمالی اعلام کرد آزمایش موشکی جدید این کشور هشداری جدی به جنگ طلبان کره‌ جنوبی بود. به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «فاکس نیوز»، بیانیه منتشر شده از سوی «پیونگ‌یانگ» در مخالفت با خرید تسلیحات و جنگنده‌های پیشرفته از آمریکا و رزمایش‌های مشترک این دو کشور در فصل […]

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، کره‌ شمالی اعلام کرد آزمایش موشکی جدید این کشور هشداری جدی به جنگ طلبان کره‌ جنوبی بود.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «فاکس نیوز»، بیانیه منتشر شده از سوی «پیونگ‌یانگ» در مخالفت با خرید تسلیحات و جنگنده‌های پیشرفته از آمریکا و رزمایش‌های مشترک این دو کشور در فصل تابستان تنظیم شد.

در این بیانیه آمده است این آزمایشات موشکی «همانطور که قصدش وجود داشت، باید نا آرامی و تنش را به قدر کافی به برخی نیروهای نظامی مورد هدف، وارد کرده باشد».

همچنین کره جنوبی را به داشتن سلاح‌های فوق پیشترفته تهاجمی متهم کرد.

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی نیز روز جمعه اعلام کرد رهگیری موشک‌های جدید این کشور دشوار است زیرا در ارتفاع پایین و با مدار پروازی متغیری به سمت هدف حرکت می‌کند. او از موفقیت این آزمایش‌ها ابراز خرسندی کرد.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی بامداد پنجشنبه اعلام کرد کره شمالی اقدام به پرتاب دو موشک ناشناس کرده است. ژاپن ساعتی بعد اعلام کرد این موشک‌ها از نوع بالیستیک کوتاه‌برد بوده‌اند.

آزمایش موشکی کره شمالی در حالی انجام گرفته است که مقامات این کشور پیش از این در خصوص برگزاری رزمایش ماه آینده میلادی کره جنوبی و آمریکا هشدار داده بودند.

اواخر تیرماه، کره شمالی اعلام کرد که احتمال دارد به دلیل رزمایش‌های ماه آینده واشنگتن-سئول، حتی در خصوص آزمایش اتمی خود نیز که بنا به دلایلی کاهش پیدا کرده بود، تجدیدنظر کند.