کاهش ۱۸۰ هزار درصدی تورم در ونزویلا!

کاهش ۱۸۰ هزار درصدی تورم در ونزویلا!
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا ، کنگره در اختیار مخالفان دولت ونزوئلا در جدیدترین گزارش خود از شاخصه‌های اقتصادی ماه ژوئیه اعلام کرد که نرخ تورم این کشور با وجود کنترل های نقدینگی جدید انجام شده توسط بانک مرکزی این کشور افزایشی بوده اما نرخ تورم سالانه با کاهش محسوسی مواجه شده است. […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا ، کنگره در اختیار مخالفان دولت ونزوئلا در جدیدترین گزارش خود از شاخصه‌های اقتصادی ماه ژوئیه اعلام کرد که نرخ تورم این کشور با وجود کنترل های نقدینگی جدید انجام شده توسط بانک مرکزی این کشور افزایشی بوده اما نرخ تورم سالانه با کاهش محسوسی مواجه شده است. بر مبنای ماهانه، نرخ تورم ونزوئلا در ماه ژوئیه ۳۳.۸ درصد اندازه گیری شده است که ۹ درصد بیشتر از تورم ثبت شده در ماه ژوئن است.

در حال حاضر حداقل سطح دستمزد ماهانه شهروندان ونزوئلا به سه دلار رسیده است و بحران شدید اقتصادی منجر به مهاجرت چهار میلیون نفر از مردم این کشور شده است.

آلفونسو مارکینا  – نماینده مجلس ونزوئلا – گفت: هنوز با ابرتورم مواجهیم. شاید بتوانید غذا پیدا کنید اما پول کافی برای پرداختن قیمت آن را پیدا نمی‌کنید.

بانک مرکزی ونزوئلا بانک‌های این کشور را مجبور کرده است که مقادیر بیشتری بولیوار در مقایسه با گذشته به عنوان ذخیره نگهداری کنند و روند چاپ پول نیز کاهش یافته است.

با این حال اقدام بانک مرکزی ونزوئلا به کاهش قدرت وام دهی بانک‌ها نیز منجر شده است و این مساله برای اقتصاد ونزوئلا که با رشد منفی روبرو است خبری بد به شمار می‌رود.

آنخل آلواردو، از نمایندگان مجلس ونزوئلا گفت: دولت این کشور از طریق کوچک کردن اقتصاد به دنبال مقابله با تورم است.

تا پایان ماه ژوئیه متوسط نرخ تورم سالانه ونزوئلا به ۲۶۴ هزار و ۸۷۲ درصد رسیده است که ۱۸۰ هزار درصد کمتر از تورم ثبت شده ۴۴۵ هزار و ۴۸۲ درصدی ماه ژوئن است.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا وعده داده است که با انجام اصلاحات ساختاری، نرخ تورم را مهار کند که البته در تحقق این وعده ناکام بوده است.

صندوق بین المللی پول در اخرین پیش‌بینی خود از اقتصاد ونزوئلا اعلام کرد انتظار دارد رشد اقتصادی این کشور منفی ۳۵ درصد و نرخ تورم یک میلیون درصد باشد.