میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین به کمترین میزان خود در دوسال اخیر رسید

میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین به کمترین میزان خود در دوسال اخیر رسید

میانگین کارمزد تراکنش به‌ازای هر تراکنش بیت کوین (BTC) به 1.039 دلار رسید، رقمی که آخرین بار در ژوئن 2020 ثبت شد.

کارمزد تراکنش بیت کوین هزینه انتقال هر مقدار بیت کوین است که با زمان اعتبارسنجی و تکمیل تراکنش نیز نسبت مستقیم دارد.

همان‌طور که داده‌های ارائه شده توسط Blockchain.com نشان می‌دهد، میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین از بالاترین رقم تاریخ 62.788 دلار در آوریل 2021 قبل از اینکه به میانگین هشت‌ماهه 2 دلار در ژوئیه 2021 کاهش یابد، شاهد کاهش مداوم بود.

قبل از آوریل 2021، میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین در دسامبر 2017 به اوج خود رسید و به 54.638 دلار رسید. افزایش ناگهانی کارمزد تراکنش‌ها در آن زمان منعکس‌کننده کاهش قابل‌توجه نرخ هش شبکه بیت‌کوین بود. بااین‌حال، در زمان نگارش این مقاله، نرخ هش شبکه بیت کوین به بالاترین حد خود یعنی 248.11 EH/s که به‌تازگی به آن رسیده است، حفظ می‌کند.

در نتیجه ترکیب فوق، شبکه بسیار انعطاف‌پذیر بیت کوین می‌تواند تراکنش‌های امن بیت کوین را با هزینه کمتر پردازش کند. نوسانات قیمت بیت کوین همچنین ثبات بیشتری را نشان داده است زیرا در طول سال بین 35000 تا 45000 دلار در نوسان است، به‌روزرسانی به‌موقع شبکه و افزایش مشارکت در نتیجه، شبکه قوی‌تر را تضمین می‌کند و درعین‌حال نقش کاهش‌دهنده قیمت بیت کوین را ایفا می‌کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.