کاهش هزینه‌ درمان ۴۴میلیون نفر بیمه شده تامین اجتماعی

کاهش هزینه‌ درمان ۴۴میلیون نفر بیمه شده تامین اجتماعی

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، “حجت الله عبدالملکی” در نشست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: کاهش هزینه‌های بهداشت و درمان در دستور کار است تا بتوانیم مستقل از نظام عمومی بهداشت و درمان کشور، هزینه‌ درمان را برای 44 میلیون نفر کاهش دهیم؛ همچنین در موضوع فرهنگ سلامت ورود کردیم زیرا تمرکز بر فرهنگ سلامت، کاهش هزینه‌های درمان را در پی خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه تعامل با مجلس برای ما بسیار اهمیت دارد، گفت: ارتباطاتمان را با مجلس افزایش خواهیم داد و مطالبات نمایندگان در حوزه انتخابیه را رسیدگی خواهیم کرد.
وی ادامه داد: اینکه جلسات تخصصی موضوعی در مورد نظام بیمه‌ای، شستا و سرمایه گذاری ها و بهداشت و درمان را در کمیسیون بهداشت و درمان داشته باشیم اقدامی موثر است و در جلسه معارفه موسوی مدیرعامل تامین اجتماعی تاکید کردیم که شستا متعلق به تامین اجتماعی است و باید با آن هماهنگ باشد و نیاز نیست خود را زیرمجموعه وزیر بداند و تاکید کردیم تا زمانی که مدیرعامل تامین اجتماعی منصوب نشده وارد کار شستا نشویم و مدیرعامل باید رییس شستا را تعیین کند.
عبدالملکی با یادآوری اینکه چهار راهبرد را در حوزه بهداشت و درمان در تامین اجتماعی پیگیری می‌کنیم و برنامه‌های تفصیلی آن را در نشست های آینده ارائه خواهیم کرد، گفت: عدالت در ارائه خدمات بهداشتی را مورد توجه قرار دادیم و همچنین سه محور در حوزه عدالت در خدمات را پیگیری خواهیم کرد و باید بستر مناسب برای خدمات‌رسانی را فراهم کنیم؛ یکی از برنامه ها این است که پروژه هایی که شروع شده و نیمه کاره رها شده را به سرعت تکمیل کنیم.
وی افزود: به قول‌های مسئولان سابق عمل خواهیم کرد، در حال حاضر با عدالت فاصله زیادی داریم و طی سه ماه آینده شاخص‌ عدالت در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی را ارائه خواهیم کرد و 6 ماه بعد شاخص را محاسبه خواهیم کرد تا ببینیم که به سمت بهتر شدن عدالت در خدمات درمانی رفته ایم یا نه؟

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.