کاهش قیمت طلا در آستانه مذاکرات تجاری چین و آمریکا

کاهش قیمت طلا در آستانه مذاکرات تجاری چین و آمریکا
خلاصه اخبار

امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا تحت تاثیر مذاکرات تجاری چین و آمریکا با 3.7 دلار کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت 1310 دلار و 30 سنت معامله شد.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت‌نیوز، امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۳٫۷ دلار کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت ۱۳۱۰ دلار و ۳۰ سنت معامله شد.

خبرگزاری رویترز دلیل کاهش قیمت طلا را آغاز مذاکرات چین و آمریکا بر سر جنگ تجاری اعلام کرد، قرار است این هفته مذاکرات نمایندگان دو کشور بر سر پایان دادن به جنگ تجاری در چین آغاز شود.

بازار به این مذاکرات خوشبین است و سرمایه‌گذاران در انتظار نتیجه نشست هستند.

پیش از آغاز نشست ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد اگر این مذاکرات به نتیجه نرسید بلافاصله سقف کالاهای چینی تحت تحریم را به ۲۰۰ میلیون دلار خواهد رساند.

تلاش‌های ترامپ بین دو کشور از سال گذشته آغاز شده و به اقتصاد دو کشور آسیب رسانده است.

عامل دوم پایین آمدن قیمت طلا؛ افزایش ارزش دلار در بازارهای جهانی است که به بیشترین میزان از سوم ژانویه رسید و قیمت طلا را کاهش داد.

زمانی که ارزش دلار بالا می‌رود طلا برای خریداران با دیگر ارزها گران‌تر می‌شود. بنابراین تقاضا در بازارهای جهانی کاهش یافته و قیمت طلا پایین می‌آید.

قیمت فلز زرد امروز در کمترین نرخ ۱۳۱۰ دلار و در بیشترین نرخ ۱۳۱۲ دلار و ۸۰ سنت معامله شد.

قیمت امروز این فلز گران‌بها نسبت به یک ماه گذشته ۲۳٫۵ دلار افزایش داشت اما نسبت به یک سال گذشته ۵٫۴ دلار با کاهش همراه شد.

در گروه سایر فلزات گران‌بها نیز نقره ۹ سنت کاهش داشت و فلزات گران‌بهای پلاتینوم و پالادیوم کاهش‌هایی به ترتیب ۸ و ۲۹ دلار را تجربه کردند.