با افزایش ریسک در کاهش قیمت نفت، طلا کاهش می یابد

با افزایش ریسک در کاهش قیمت نفت، طلا کاهش می یابد

 (رویترز) – قیمت طلا روز پنجشنبه کاهش یافت، زیرا معامله گران از شرط بندی امن پس از افزایش سهام جهانی به دنبال عقب نشینی قیمت نفت دور شدند. طلای نقطه ای پس از افت 1 درصدی به 1981.96 دلار در هر اونس رسید. قیمت طلای آمریکا بدون تغییر به 1988.60 دلار رسید.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد گفت: بدون سرفصل جدید اوکراین برای پویایی، و با افزایش شدید سهام در آسیا، فشار نزولی بر طلا ادامه دارد.

در حالی که مذاکرات دیپلماتیک برنامه ریزی شده بین روسیه و اوکراین احساسات را تقویت کرد، سهام آسیایی افزایش یافت و رشد یک شبه وال استریت را دنبال کرد.

با این حال، تحلیلگران ANZ در یادداشتی گفتند: “با توجه به اینکه روسیه یک تولید کننده عمده کالا است، تحریم ها خطر رکود تورمی را تشدید می کنند. ما معتقدیم که افزایش خطرات ژئوپلیتیکی و تورم بالاتر از قیمت طلا حمایت می کند.”

افزایش شدید نفت و سایر کالاها نگرانی‌ها را در مورد افزایش تورم و پتانسیل کاهش رشد اقتصادی برانگیخته است.

پالادیوم که توسط خودروسازان در مبدل های کاتالیزوری برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای استفاده می شود، 0.1 درصد افزایش یافت و به 2939.96 دلار در هر اونس رسید. این فلز در روز دوشنبه به رکورد 3440.76 دلار رسید که ناشی از ترس از اختلال در عرضه از سوی روسیه است.

در میان سایر فلزات، نقره نقطه ای با 1 درصد کاهش به 25.47 دلار در هر اونس رسید، در حالی که پلاتین با 1.2 درصد کاهش به 1062.84 دلار رسید.

برای مشاهده آخرین اخبار طلا و ارز می‌توانید اپلیکیشن سیگنال را نصب نموده و وارد کاشی طلا و ارز شوید.

برچسب‌ها