کاهش قیمت دلار در بازار آزاد امروز / ثبات نرخ در صرافی ملی برای دومین روز متوالی

کاهش قیمت دلار در بازار آزاد امروز / ثبات نرخ در صرافی ملی برای دومین روز متوالی

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز با کمی کاهش همراه بود و با از دست دادن قیمت 27 هزار و 500 تومان به قیمت 27 هزار و 440 تومان رسید.

نرخ ارز در صرافی ملی امروز برای دومین روز متوالی بدون تغییر ماند و با قیمت 26 هزار و 761 تومان ثبات ماند.

قیمت دلار در بازار متشکل ارزی نسبت به روز چهارشنبه با افزایش حدود 200 تومانی همراه بود و به قیمت 26 هزار و 554 تومان رسید.

بازار ارز در انتظار شوک 30 شهریور / دلار در میانه هفته می‌ریزد؟

قیمت دلار در آخرین معاملات هفته گذشته به 27400 تومان رسید. اگرچه برخی از معامله‌گران منتظر رسیدن قیمت دلار به مرز 27200 تومان و کمتر از آن بودند. اما اخبار سیاسی نتوانست در هفته گذشته قیمت دلار را وارد کانال پایین‌تر کند. اما آیا در هفته جاری دلار ارزان می‌شود یا گران؟

دو دسته رویکرد درباره روند قیمت ارز در آخرین هفته شهریورماه 1400 وجود دارد.

سیگنال‌های کاهش قیمت دلار

رویکرد اول نگاهی است که می‌گوید رویدادهای سیاسی که باعث کاهش قیمت دلار شدند در هفته آخر شهریورماه هم ادامه دارد. در این میان دو سیگنال قوی‌تر از بقیه عمل می‌کند. اول سخنان سخنگوی کاخ سفید که تاکید کرده بایدن همچنان معتقد است مسیر دیپلماسی با ایران بهترین راه در بین گزینه‌هاست. گفته‌ای که احتمال توافق میان ایران و آمریکا را قوت می‌دهد.

نکته دوم اینکه هفته گذشته بلومبرگ خبر داد کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی 21 سپتامبر (30 شهریور) برگزار می‌شود و این احتمال وجود دارد که دور هفتم مذاکرات برجامی در وین در حاشیه این نشست برگزار شود.

تنها سه روز تا برگزارس این کنفرانس و احتمال آغاز دور جدید مذاکرات باقی مانده است. مذاکراتی که به گفته بلومبرگ در این هفته آغاز می‌شود و می‌تواند قیمت دلار را کاهش دهد.