کاهش قیمت جهانی طلای سیاه

کاهش قیمت جهانی طلای سیاه
خلاصه اخبار

در حالی که نگرانی تجار در مورد سرنوشت مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین افزایش یافته است، قیمت نفت روز جمعه کاهش داشت و نفت برنت از سطح بالای ۷۰ دلار که جلسه قبل تجربه‌کرده بود پایین تر آمد.

به گزارش سیگنال به نقل از سنا، پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از رویترز، بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۳ سنت کاهش به ۶۹ دلار و ۱۷ سنت رسید. نفت برنت روز پنجشنبه تا رقم ۷۰ دلار و ۳ سنت بالا رفته بود که بالاترین رقم از ۱۲ نوامبر تاکنون به شمار می رود.قیمت نفت خام آمریکا نیز که روز چهارشنبه تا رقم ۶۲ دلار و ۹۹ سنت بالا رفته بود، امروز با ۲ سنت کاهش به ۶۲ دلار و ۸ سنت رسید.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دیروز اعلام کرد توافق تجاری با چین خیلی نزدیک است و ممکن است در طی حدود ۴ هفنه آینده به دست آید اما وی در عین حال اضافه کرد که تعرفه ها و سرقت مالکیت معنوی همچنان از موارد اختلافی میان طرفین است.

آلفونسو اسپارزا تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: به رقم اظهارات امیدوارکننده طرفین در مورد پیشرفت مذاکرات نشست ماه آوریل میان روسای جمهور آمریکا و چین بعید به نظر می رسد.

اسپارزا افزود، پس از ماه ها مذاکره هنوز نتیجه ملموسی مشاهده نمی شود و این می تواند رشد تقاضا برای انرژی را با تهدید مواجه سازد.

قیمت نفت برنت از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون حدود ۳۰ درصد افزایش یافته در حالی که قیمت نفت خام آمریکا حدود ۴۰ درصد رشد داشته است. تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران و ونزوئلا و کاهش تولید داوطلبانه اوپک و متحدانش از مهمترین دلایل رشد قیمت‌نفت در ۳ ماه گذشته بوده است.

اما در عین حال انتشار آمارهای ضعیف از شاخص های اقتصادی و رشد تولید نفت آمریکا مانع از افزایش بیشتر قیمت ها گشته است.

منبع: سنا