کاهش قیمت بیت کوین در سومین روز متوالی، به دنبال نگرانی های بازارهای جهانی

کاهش قیمت بیت کوین در سومین روز متوالی، به دنبال نگرانی های بازارهای جهانی
خلاصه اخبار

نگرانی ها در بازارهای جهانی به دلیل تشدید تنش های بین ایالات متحده و چین…

به گزارش سیگنال به نقل از آکادمی هلاکوئی

نگرانی ها در بازارهای جهانی به دلیل تشدید تنش های بین ایالات متحده و چین ، بازار رمزارزها را نیز تحت تاثیر قرار داد و در اثر آن ، بیت کوین برای سومین روز متوالی کاهش پیدا کرد.

بزرگترین رمزارز جهان در روز سه شنبه با افت 1.6 درصدی تا کف 22769 دلاری کاهش یافت و در ساعت 2:57 PM به وقت توکیو با قیمت 22860 دلار معامله شد. اتریوم در همان ساعت مذکور به میزان 3.7٪ کاهش یافت. رمزارز های کوچکتر از جمله پولکادات و کاردانو نیز در ناحیه قرمز قرار گرفتند.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، قرار است در روز سه‌شنبه وارد تایوان شود . این سفر ، نخستین سفر یک سیاستمدار آمریکایی بالا مرتبه در 25 سال گذشته به تایوان خواهد بود. چین این جزیره را قلمرو خود می داند و نسبت به عواقب چنین سفری هشدار داده است. از این رو ، سرمایه گذاران وادار به دامپ بازار سهام و قراردادهای آتی سهام ایالات متحده شده اند.

پیش از این تحولات ، بیت کوین با پشت سر گذاشتن بهترین عمکرد ماهانه خود از ماه اکتبر سال گذشته (مهر-آبان 1400) ، در آخر هفته به سمت سطح 25000 دلاری حرکت کرد. این روند صعودی باعث شد که نگاه ها نسبت به بازار رمزارزها ملایم تر شود. بیت کوین در سال جاری میلادی 51 درصد کاهش پیدا کرده است.

انتظارات در بازار اختیار معامله (option) حاکی از آن است که معامله گران ریسک پذیر سطح 25000 دلاری را به عنوان سقف بیت کوین و سطح 20000 دلاری را به عنوان کف این رمزارز در نظر می گیرند.

 

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: bnnbloomberg

toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
سیگنال ارز دیجیتال سامانه ثنا قوه قضاییه