کاهش دشواری استخراج بیت کوین در میان آشفتگی بازار

کاهش دشواری استخراج بیت کوین در میان آشفتگی بازار

ماینرهای بیت کوین در روز پنجشنبه در حالی که قیمت به کمتر از 40000 دلار کاهش یافت ، سومین بار در سال جاری، 1.26 درصد کاهش سختی استخراج را تجربه کردند.

طبق داده‌های BTC.com، سطح دشواری استخراج اکنون به 28.23 تریلیون در ارتفاع بلوک 731808 رسیده است، پس از افزایش 4.13 درصدی در 31 مارس به دنبال دو افت متوالی در همان ماه که ممکن است استخراج‌کنندگان به دلیل هزینه‌های انرژی برق خارج شده باشند.

دشواری استخراج بیت‌کوین معیاری است که نشان می‌دهد یک ماینر چقدر باید برای تأیید تراکنش‌های روی بلاک یا «حفاری» بیت‌کوین‌ها کار کند. سطح دشواری هر 2016 بلوک تنظیم می شود که معمولاً حدود دو هفته طول می کشد.

این تنظیمات دشواری ماینینگ به شدت با تغییرات در هش ریت استخراج مرتبط است، که به سطح قدرت محاسباتی مورد نیاز برای ماینینگ اشاره دارد و زمانی که هش ریت افزایش می‌یابد، معمولاً سختی ماینینگ دنبال می‌شود.

قزاقستان در سال گذشته پس از مهاجرت گسترده ماینرها به این کشور در پی سرکوب‌های ماینینگ در چین، دومین تولیدکننده بزرگ بیت‌کوین در جهان شد، اما منابع انرژی ناپایدار و سرکوب‌های دولتی موج مهاجرت جدیدی را به راه انداخته است.

در ماه مارس، مقامات قزاقستان گفتند که بیش از 67000 قطعه تجهیزات معدنی به ارزش بیش از 190 میلیون دلار آمریکا را توقیف کردند زیرا این کشور از کمبود مکرر برق رنج می برد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.