ریزش دامیننس بیت کوین به کمتر از 40 درصد

ریزش دامیننس بیت کوین به کمتر از 40 درصد

در حالی که منتقدان بیت کوین ادعا می کنند که این بدان معنی است که بیت کوین مزیت رقابتی خود را از دست می دهد، دیگران پیش بینی می کنند که «فصل آلت کوین» نزدیک است یا حتی ممکن است در حال انجام باشد.

دامیننس بیت کوین در بازار همچنان به کاهش خود ادامه داده است و این هفته به زیر 40 درصد رسیده است. طبق داده‌های Tradingview، این رقم بسیار نزدیک به پایین‌ترین سطح تاریخ یعنی 36.7 درصد در ژانویه 2018 است.

دامیننس بر بازار بیت کوین (BTC) به نسبت بین ارزش بازار بیت کوین و کل ارزش بازار کریپتو اشاره دارد.

این اولین باری نیست که تسلط در سال 2021 کاهش می‌یابد. در ماه مه، کوین تلگراف گزارش داد که بر اساس Coinmarketcap، بیت کوین تنها 40.3 درصد از مجموع سرمایه دارایی‌های کریپتو را نشان می‌دهد و در سپتامبر دوباره به همان سطح نزدیک شد.

پیتر شیف، منتقد بیت‌کوین و رئیس Europac در توییتی درباره رویداد 29 دسامبر گفت که نشان‌دهنده این است که BTC در حال از دست دادن مزیت رقابتی حرکت اول خود است.

تحقیقات منتشر شده توسط TradingPlatforms در 27 دسامبر نشان داد که این داده ها ممکن است سیگنالی از یک ” altseason” ورودی باشد. طی هفت سال گذشته، تسلط بر بازار آلتکوین از 21 درصد در سال 2014 به حدود 60 درصد در این ماه، سه برابر افزایش یافته است.

تسلط اتریوم (ETH) بر بازار همچنان بالای 20 درصد و تقریباً 500 میلیارد دلار است. در طول سال گذشته، تسلط ETH بر بازار از 10٪  و دو برابر شده است.

در 24 دسامبر، تحلیلگر کریپتو «آلت کوین شرپا» در توییتی ادعا کرد که « altseason» در حال حاضر برای یک سال کامل در جریان بوده است. آنها به نموداری اشاره کردند که تسلط BTC بر بازار را ردیابی می کند، که نشان می دهد روند نزولی ممکن است ادامه یابد.

باید دید که آیا سرمایه‌گذاری نهادی می‌تواند به تعیین سطح زیر معیار دامیننس کمک کند یا خیر. در مصاحبه‌ای در ۲۸ دسامبر با CNBC، نوئل آچسون، رئیس بینش‌های بازار جنسیس تریدینگ گفت که می‌تواند «نشانه‌های قوی» رشد سرمایه‌گذاری نهادی کریپتو در طول سال ۲۰۲۲ را ببیند.

او گفت که میزان رشد سرمایه‌گذاری نهادی در فضای کریپتو در 12 ماه گذشته «شگفت‌انگیز بوده است».

در ماه اکتبر، تحلیلگران غول بانکی بین المللی JPMorgan اظهار داشتند که افزایش BTC در آن زمان با افزایش اشتهای سرمایه گذاران نهادی تقویت شده است. آنها ادعا کردند که «به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران نهادی در حال بازگشت به بیت‌کوین هستند و شاید آن را به عنوان یک محافظ تورم بهتر از طلا می‌بینند».

طبق داده‌های زنجیره‌ای Glassnode، اگرچه عرضه کوتاه‌مدت بیت‌کوین تا ۳۲ درصد کاهش یافته است، دارندگان بلندمدت در طول سال ۲۰۲۱ ۱۶ درصد به خزانه‌های خود اضافه کردند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.