کاهش ادامه‌دار قیمت طلا و سکه/ قیمت دلار و یورو ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

کاهش ادامه‌دار قیمت طلا و سکه/ قیمت دلار و یورو ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
خلاصه اخبار

طی معاملات امروز ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ قیمت سکه تمام بهار ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و قیمت طلا ۱۸ عیار یک میلیون و ۴۲۸ هزار و ۹۶۱ تومان اعلام شد.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در هفته گذشته روندی نزولی را طی کرد اما با این حال عوامل صعودی تاثیر گذاری نیز در بازار وجود دارد. حال با توجه به این شرایط آینده طلا چه خواهد بود؟

سایت طلا نوشت، طلا در هفته گذشته ثبات و انعطاف پذیری زیادی از خود نشان داد. افزایش 75 واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو و نوسانات شدید در بازار‌های مختلف نتوانست طلا را دچار نوسان شدیدی کرده و این فلز زرد در محدوده 1840 دلار باقی ماند.

طی هفته گذشته فدرال رزرو نرخ بهره را به میزان 75 واحد پایه افزایش داد که بزرگترین میزان افزایش نرخ بهره از سال 1994 بوده است. جروم پاول رئیس فدرال رزرو همچنین احتمال یک افزایش 75 واحدی دیگر طی جلسه آینده فدرال رزرو را تایید کرد و گفت همه چیز بستگی به قیمت کالا‌ها خواهد داشت.

در این شرایط بازار سهام دچار افت بسیار شدیدی شد و بازار ارز‌های دیجیتال نیز سقوط کرد اما با این حال طلا در روز پنجشنبه نزدیک به 40 دلار رشد از خود نشان داد و در روز جمعه کمتر از ده دلار کاهش قیمت را تجربه کرد و هفته را در عدد 1839 دلار به پایان رساند.

تحلیلگران درمورد روند طلا چه می‌گویند؟

بارت ملک کارشناس بازار طلا اظهار کرد که با توجه به شرایطی که بازار‌ها در آن قرار گرفته‌اند طلا در حال نشان دادن عملکرد مناسبی است. اورت میلمن دیگر تحلیلگر بازار نیز اشاره کرد که نسبت به دیگر بازار ها، طلا عملکرد برجسته‌ای دارد.

بازارهای دیگری که به آنها نگاه می کنید، حتی برخی از پناهگاه‌های امن مانند دلار آمریکا، به طرز قابل توجهی نوسان داشته اند. طلا نوسانات نسبتاً کمی داشته است در حالی که دیگر بازار ها فضای آشفته ای را تجربه کرده اند.

به گفته تحلیلگران افزایش نرخ بهره برای طلا منفی است اما با توجه به بالا بودن تورم تا این حد، افزایش نرخ بهره در حال حاضر نمی تواند فشار شدید تری بر روی طلا اعمال کند هرچند ممکن است آن را در کوتاه مدت در روند نزولی قرار دهد.

قیمت دلار در بازار امروز

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در صرافی‌‌‌ بانکی امروز 29 خرداد برای فروش 27 هزار و 446 تومان بود. این صرافی‌ دلار را از مردم با قیمت 27 هزار و 173 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار امروز

قیمت یورو در بانک مرکزی نیز 4408 تومان اعلام شد. امروز قیمت فروش یورو در صرافی‌‌‌ها بانک‌ها، 28 هزار و 642 تومان اعلام شد. قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 28 هزار و 357 تومان است.

‌قیمت طلا و سکه در بازار امروز

طبق نرخ‌‌‌ها اعلامی اتحادیه طلا و سکه تا ساعت 19، قیمت سکه تمام طرح جدید 15 میلیون و 400 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح قدیم 14 میلیون و 350 هزار تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا 18 عیار برای هر گرم، یک میلیون و 428 هزار و 961 تومان اعلام شد.

نیم‌سکه، 8 میلیون و 500 هزار تومان در بازار معامله می‌شود. قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب 5 میلیون و 450 هزار تومان و سه میلیون و 50 هزار تومان است.

آخرین اخبار حوزه طلا را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.