کامودیتی

اخبار و مقالات

عراق ۱.۶ میلیارد دلار بابت صادرات گاز به ایران بدهکار است
سیگنال -
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اعلام اینکه عراق بابت صادرات گاز یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار به ایران بدهی دارد، گفت: این کشور یک ماه برای پرداخت بدهی خود مهلت دارد.
پیام تبریک رئیس انجمن فولاد به مناسب روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی
سیگنال -

دکتر بهرام سبحانی رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی پیامی «روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی» را به مدیران و همکاران روابط عمومی و اصحاب رسانه زنجیره آهن و فولاد کشور تبریک گفت. متن پیام رئیس انجمن فولاد به این شرح است: «روابط عمومی اصلی‌ترین حلقه ارتباط بین مدیران،کارکنان و جامعه است، به مناسبت ۲۷ […]

مقایسه قیمت پایه عرضه شمش فولادی در بورس کالا با نرخ‌های جهانی/ عرضه ارزان‌ترین شمش دنیا در بورس کالا
سیگنال -

به گزارش  چیلان ، امروز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت، ۲۶۲ هزار و ۱۵۰ تن شمش فولادی با قیمت پایه ۱۴۶۰۰ تا ۱۵۵۷۸ تومان به ازای هر کیلو در بورس کالا عرضه می‌شود. با احتساب ارز نیمایی مبنای معاملات محصولات پتروشیمی در بورس کالا، امروز قیمت پایه عرضه شمش در ایران ۵۸۶ تا ۶۲۵ دلار در هر تن […]

کشور نفتی خلیج فارس واردکننده انرژی می‌شود
سیگنال -
مدیر اجرایی شرکت نفت و گاز بحرین اعلام کرد این کشور نیاز دارد برای تامین تقاضای فزاینده به انرژی در کشور، گاز طبیعی وارد کند.
امضای بیش از ۱۰۰ تفاهم‌نامه و قرارداد نفتی در ۴ روز
سیگنال -
به گزارش سیگنال به نقل از شانا بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی روز گذشته به کار خود پایان داد. در چهار روز برگزاری این نمایشگاه بیش از 100 تفاهم‌نامه و قرارداد میان شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت و شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه امضا شد که طی سال‌های اخیر از نظر تعداد و […]
قرارداد ساخت ۱۴ توربوکمپرسور، سالانه ۲.۲ میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی به همراه دارد
سیگنال -
تهران- ایرنا- رئیس پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت و گاز از امضای قرارداد شرکت‌های ملی نفت ایران و اوتی‌سی که سالانه ۲.۲ میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی به همراه دارد برای ساخت ۱۴ توربوکمپرسور خبر داد و گفت: اوتی‌سی برای ساخت کمپرسورهای سکوهای تقویت فشار پارس جنوبی نیز اعلام آمادگی کرده‌ است.
گسترش فعالیت شرکت‌های معدنی ایران در افغانستان
سیگنال -

معاون معادن و فرآوری معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه مقامات افغانستان نسبت به شروع فعالیت‌ شرکت‌های معدنی ایران در این کشور بسیار راغب هستند، گفت: بنا داریم رایزنی‌ها طی هفته آتی در لایه کارشناسی و بازدیدهای میدانی ادامه یابد.

عراق کنترل بیشتر چین بر میادین نفتی خود را رد کرد
سیگنال -
دولت عراق و مقامات این کشور نگرانند کنترل بیشتر شرکت‌های چینی بر میادین نفتی این کشور خروج شرکت‌های نفتی غربی را تسریع کند، بنابراین مانع واگذاری سهام شرکتهای غربی به چین می‌شوند.