هشتگ‌های داغ

کامودیتی

اخبار و مقالات

اتصال کارت بانکی به کارت سوخت منتفی شد/ احتمال صدور کارت سوخت جدید برای تمامی ثبت‌نام کنندگان
تسنیم –
اتصال کارت بانکی به کارت سوخت منتفی شده و به منظور قابل اجرا شدن لزوم سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی از 20 مردادماه سال جاری، احتمالاً برای تمامی کسانی که متقاضی ثبت‌نام کارت سوخت المثنی بوده‌اند، کارت سوخت جدید صادر می شود.
اتحاد ظریف – زنگنه
شانا –
ظریف در صحبت تلفنی خود با وزیر امور خارجه انگلیس به صراحت اعلام کرد تحت هر شرایطی، ایران به فروش نفت خود ادامه می‌دهد.
ادرس غلط دادن در شرایط تحریم
شانا –
مد جدید این روزهای کسانی که خارج از نفت می‌خواهند برای نفت نسخه بپیچند این است: خام فروشی نکنید! طوری هم صحبت می‌کنند که گویا تمام مشکلات کشور و مردم از فروش نفت‌خام است. می‌گویند اگر به‌جای خام فروشی، پالایشگاه ساخته بودیم و فرآورده صادر می‌کردیم، نمی‌توانستند ما را تحریم کنند. اما این حرف‌هایشان فقط آدرس غلط دادن است.
زنگنه جنگ را با «بابک زنجانی‌ها» اغاز کرده است
شانا –
روزهای پیش رو برای زنگنه و تیمش در وزارت نفت روزهای سخت و دشواری است، با این حال این وزیر کارکشته این روزها به‌سختی در تلاش است تا در این شرایط بحرانی بتواند همزمان با مقابله با فساد، فروش نفت کشور را به بهترین شیوه ممکن هدایت کند. مخمصه‌ای که زنگنه در آن گرفتار شده تلاش باندها و لایه‌های پنهان برای فروش نفت از کانال‌های سوال برانگیز است.
قیمت جهانی نفت امروز 1398/04/26
تسنیم –
قیمت نفت برنت که در جلسه قبل 3.2 درصد افت کرده بود، امروز با 25 سنت معادل 0.4 درصد افزایش به 64 دلار و 60 سنت رسید.
نفت و ارایش تازه جهانی
شانا –
اقتصاد جهانی همواره صحنه رقابت بین دو طیف اصلی از صاحبان اقتصاد است؛ ابرقدرت‌های اقتصادی یا توسعه‌یافته‌ها در حال دفاع از جایگاه خود به عنوان تصمیم‌ساز در سطح اول هستند و کشورهای در حال توسعه با استفاده از مزیت‌های‌شان سعی می‌کنند جایگاهی در صف بازیگران اول برای خود دست ‌و پا کنند.
بازگشت نفت از کانال 60 دلار
دنیای اقتصاد –
قیمت نفت خام امریکا که هفته گذشته به کانال 60 دلار صعود کرده بود، در اولین روز معاملات این هفته در بازارهای جهانی یعنی روز دوشنبه این کانال را از دست داد و وارد کانال50 دلار شد. نگرانی از کاهش رشد تقاضا برای نفت به دلیل ضعف اقتصادی، رشد تولید نفت شیل و همچنین بازگشت مجدد تولید نفت در خلیج مکزیک بعد از عبور توفان «بری»؛ سه عاملی بودند که اثر ریسک‌های ژیوپلیتیک را خنثی کرده و موجب کاهش قیمت‌ها شدند.
چالش‌های نفت در عصر تحریم
دنیای اقتصاد –
از ابان سال ۹۷ به این سو، یعنی زمانی که رییس‌جمهوری امریکا به‌صورت یکجانبه از توافق بین‌المللی برجام خارج شد و تحریم‌های ایران را بار دیگر فعال کرد؛ سوالات فراوانی در رابطه با صنعت نفت ایران به وجود امده که دامنه انها هر روز وسیع‌تر می‌شود. این سوالات از میزان صادرات نفت ایران در دوره تحریم و تاثیر کاهش عرضه ایران بر وضعیت بازار نفت اغاز شد و این اواخر امنیت تنگه هرمز در صورت صفر شدن صادرات نفت خام ایران را مورد توجه دنیا قرار داد.
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 تیر 1398