کارنامه 16 ماه پرداخت تسهیلات به بافت فرسوده و بازآفرینی شهری

کارنامه 16 ماه پرداخت تسهیلات به بافت فرسوده و بازآفرینی شهری
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، محمدحسن علمداری با اشاره به اقدامات گسترده این بانک در حوزه پرداخت تسهیلات حمایتی به محلات هدف در محدوده بافت‌های فرسوده شهری به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: بانک مسکن با توجه به رسالت و ماموریت خود در راستای توسعه برنامه‌های دولت در حوزه مسکن و با […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، محمدحسن علمداری با اشاره به اقدامات گسترده این بانک در حوزه پرداخت تسهیلات حمایتی به محلات هدف در محدوده بافت‌های فرسوده شهری به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: بانک مسکن با توجه به رسالت و ماموریت خود در راستای توسعه برنامه‌های دولت در حوزه مسکن و با ایجاد رونق در تولید مسکن و تحرک بخشی در این بخش، به منظور تقویت جریان نوسازی و بهسازی محدوده‌های قدیمی شهرها، به‌صورت متمرکز به متقاضیان تسهیلات پرداخت کرده است. وی به آمار عملکرد ۱۶ ماهه بانک مسکن در این حوزه اشاره کرد و افزود: مطابق با گزارش عملکرد بانک در حوزه پرداخت تسهیلات حمایتی از بافت فرسوده، طی ۱۶ ماه از ابتدای سال ۹۷ تا پایان تیرماه سال‌جاری، ۱۱ هزار و ۳۱۸ فقره تسهیلات بافت فرسوده در دو حوزه مشارکت مدنی (ساخت) و خرید به متقاضیان سراسر کشور پرداخت شده است. به گفته وی ارزش ریالی تسهیلات پرداخت‌شده به بافت فرسوده شهری طی این بازه زمانی رقمی معادل یک هزار و ۶۶ میلیارد و ۹۷۲ میلیون و ۹۴۳ هزار تومان بوده است. مدیر امور اعتباری بانک مسکن به کارنامه عملکرد بانک مسکن طی یکسال گذشته در بافت فرسوده اشاره و تصریح کرد: در ۱۲ ماهه سال ۹۷، بانک مسکن تعداد ۲ هزار و ۵۵۱ فقره تسهیلات مشارکت مدنی به ارزش ۵۰۱ میلیارد و ۷۳۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و ۳ هزار و ۹۶۷ فقره تسهیلات خرید به ارزش ۲۵۵ میلیارد و ۵۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به متقاضیان اعطا کرده است. به‌طوری‌که مجموع تسهیلات پرداختی طی یکسال گذشته به بافت فرسوده شهری ۶ هزار و ۵۱۸ فقره به ارزش ۷۵۶ میلیارد و ۷۸۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است. وی ادامه داد: نکته مهم درخصوص کارنامه بانک مسکن در حوزه پرداخت تسهیلات حمایتی به بافت فرسوده آن است که آمار پرداخت این نوع از تسهیلات نشان می‌دهد روند پرداخت تسهیلات طی شش ماهه دوم ۹۷ نسبت به شش ماهه ابتدایی سال گذشته سرعت و شتاب بیشتری پیدا کرده است به‌طوری که مطابق با آمار حجم تسهیلات پرداختی در نیمه نخست سال گذشته معادل یک هزار و ۵۸۶ فقره و در نیمه دوم سال ۹۷ معادل ۴ هزار و ۹۳۲ فقره تسهیلات به متقاضیان پرداخت شد که نشان از افزایش قابل‌توجه روند پرداخت تسهیلات به این حوزه دارد.

وی در عین حال با اشاره به عملکرد چهار ماهه نخست امسال در حوزه بافت فرسوده و بازآفرینی شهری گفت: از ابتدای سال جاری نیز بانک مسکن با توجه به اولویت تامین مالی در این بخش مجموعا در دو بخش خرید و ساخت، ۴ هزار و ۸۰۰ فقره تسهیلات به ارزش ۳۱۰ میلیارد و ۱۸۴ میلیون و ۴۱۲ هزار تومان اعطا کرده است. علمداری اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری تا پایان تیرماه، بانک مسکن بالغ بر ۳ هزار و ۴۰۰ فقره تسهیلات خرید به متقاضیان محدوده بافت فرسوده اعطا کرده است تا به این ترتیب بتواند از متقاضیان خرید مسکن در هسته فرسوده شهرها حمایت ویژه کند. وی در پایان تاکید کرد بانک مسکن در راستای حمایت از عرضه مسکن و توانمندسازی اقشار مختلف جامعه و تقویت توان مالی متقاضیان در بافت فرسوده شهری با تمام قوا آماده پرداخت تسهیلات به متقاضیان محلات هدف است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها