کارت بانکی هوشمند، جایگزین کارت‌های مغناطیسی می‌شود

کارت بانکی هوشمند، جایگزین کارت‌های مغناطیسی می‌شود
خلاصه اخبار

پیاده‌سازی استاندارد EMV در حوزه کارت توسط بانک مرکزی و شرکت خدمات انفورماتیک آغاز شده تا در آینده‌ای نزدیک، زیرساخت کارت‌های بانکی از مغناطیسی به کارت‌های هوشمند مهاجرت کند.

به گزارش سیگنال به نقل از ایبِنا، EMV یک استاندارد بین‌المللی و مهم برای کارت‌های نقدی و اعتباری به‌شمار می‌رود که مخفف عبارت Europay, MasterCard & Visa است و در سال ۱۹۹۴ این استاندارد در حوزه پرداخت و بانکی عملیاتی شد و تا به امروز نیز توسعه پیدا کرده و بسیاری از سیستم‌های بانکی و پرداخت از این زیرساخت و کارت‌های هوشمند استفاده می‌کنند. بر اساس آخرین آمار اعلام شده، استاندارد EMV در بیش از ۱۳۰ کشور دنیا عملیاتی شده و بالغ‌بر ۱/ ۷ میلیارد کارت مجهز به میکروچیپ و سازگار با استاندارد EMV در دنیا در حال استفاده است. بزرگ‌ترین تفاوت ظاهری کارت‌های EMV نسبت به کارت‌های مگنت که هم‌اکنون در سیستم بانکی ایران در حال استفاده است، استفاده از میکروچیپ به‌شمار می‌رود که البته لازم به ذکر است برخی از کارت‌های دارای استاندارد EMV به نوار مغناطیسی نیز مجهز هستند تا در صورتی که پایانه فروش از میکروچیپ پشتیبانی نمی‌کرد، افراد بتوانند از بخش نوار مغناطیسی برای استفاده از کارت بانکی بهره ببرند.

منبع: ایبِنا

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه کنید و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت کنید.