ژاپن تایمز: آبه بار دیگر با رییس جمهوری ایران دیدار می کند

ژاپن تایمز: آبه بار دیگر با رییس جمهوری ایران دیدار می کند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، گزارش روز پنجشنبه روزنامه ژاپن تایمز به نقل از مقامات دولتی توکیو حاکی است این دیدار قرار است سپتامبر (شهریور ۱۳۹۸) امسال و در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شود. از زمان به قدرت رسیدن آبه در سال ۲۰۱۲ میلادی او هر سال در حاشیه نشست های […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، گزارش روز پنجشنبه روزنامه ژاپن تایمز به نقل از مقامات دولتی توکیو حاکی است این دیدار قرار است سپتامبر (شهریور ۱۳۹۸) امسال و در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شود.

از زمان به قدرت رسیدن آبه در سال ۲۰۱۲ میلادی او هر سال در حاشیه نشست های مجمع عمومی سازمان ملل با روحانی دیدار و مذاکره کرده است.

منابع دولتی به این روزنامه گفته اند که برنامه و جزییات این ملاقات بعد از انتخابات مجلس سنای ژاپن در ۲۱ ژوئیه (۲۱ تیر) مشخص خواهد شد.

«کوتارو نگامی» معاون دبیر کابینه ژاپن روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در توکیو در مورد «تنش های شدید» میان ایران و آمریکا به شدت اظهار نگرانی کرد.

وی افزود: ما تلاش های دیپلماتیک خود را با هدف کاهش تنش ها میان دو کشور، از طریق همکاری با آمریکا و سایر طرف ها ادامه خواهیم داد.

“آبه شینزو” نخست وزیر ژاپن خرداد امسال در سفری سه روزه به تهران با مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کرد، سفر او به تهران اولین سفر یک نخست وزیر ژاپن به ایران در ۴۱ سال گذشته بود.

پیش از او “تاکه ئو فوکودا” نخست وزیر وقت ژاپن در سال ۱۹۷۸ میلادی از ایران دیدن کرده بود.