چین ۳۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرد

چین ۳۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، به گزارش ایرنا این کمیسیون همچنین روز دوشنبه اعلام کرد در  روز گذشته 4 نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت شده اند که همگی آنها از استان هوبی کانون شیوع ویروس کرونا بوده اند. کمیسیون بهداشت چین همچنین با بیان اینکه از 31 مورد ابتلا به کرونا […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

به گزارش ایرنا این کمیسیون همچنین روز دوشنبه اعلام کرد در  روز گذشته 4 نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت شده اند که همگی آنها از استان هوبی کانون شیوع ویروس کرونا بوده اند.

کمیسیون بهداشت چین همچنین با بیان اینکه از 31 مورد ابتلا به کرونا 30 مورد ان وارداتی و تنها یک مورد منشا داخلی داشته است تصریح کرد همچنین در شبانه روز گذشته 17 مورد مشکوک نیز گزارش شده است که همگی آنها موارد وارداتی بوده است.

این گزارش می افزاید شمار کل افراد وارداتی مبتلا به ویروس کرونا به چین تا کنون به 723 تن رسیده است.

گزارش حاکی است شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در چین به 81 هزار و 470 تن و شمار افراد فوت شده هم به سه هزار و 304 تن رسیده است.

کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین اعلام کرد با ترخیص 322 تن در شبانه روز گذشته از بیمارستان ها، شمار کل بهبود یافتگان در این کشور به 75 هزار و 770 تن رسیده است.

همچنین دو فرودگاه استان هوبی در شهرهای انشی و شیان از امروز بازگشایی شده اند فرودگاه شهر انشی که به 14 شهر پرواز دارد 8 مسیر پروازی خود را از سر گرفته است و فرودگاه شیان هم پروازهای خود به سه شهر را از سر گرفته است.

شهر ووهان کانون اصلی شیوع ویروس کرونا که از روز گذشته به صورت نسبی از قرنطینه خارج شد و افراد توانستند وارد این شهر شوند قرار است از روز 20 فروردین نیز به صورت کلی از قرنطینه خارج شود و ورود و خروج به این شهر آزاد شود.

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید 19» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه مخابره این خبر در سراسر جهان، به 723 هزار و 903 نفر رسیده که 33 هزار و 966 تن فوت شده و 151 هزار و 312 نفر بهبود یافته اند.