چین محدودیت واردات طلا را کاهش داد

چین محدودیت واردات طلا را کاهش داد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، در حالی که چین پیش از این محدودیت های زیادی را برای واردات طلا اعمال کرده بود ولی منابع اگاه اعلام کردند که پکن بخشی از این محدودیت ها را لغو کرده است. بر اساس این گزارش اعمال محدودیت ها می توانست واردات 300 تا 500 تن […]

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، در حالی که چین پیش از این محدودیت های زیادی را برای واردات طلا اعمال کرده بود ولی منابع اگاه اعلام کردند که پکن بخشی از این محدودیت ها را لغو کرده است.

بر اساس این گزارش اعمال محدودیت ها می توانست واردات 300 تا 500 تن طلا به ارزش 15 تا 25 میلیارد دلار به چین را با اختلال جدی روبرو کند.

رویترز هفته گذشته اعلام کرده بود که بانک مرکزی چین طی ماه های اخیر واردات طلا را به شدت محدود کرده یا به بانک های تجاری اجازه واردات طلا را نداده است.

علت اصلی این تصمیم بانک مرکزی چین احتمالا جلوگیری از خروج سرمایه و تقویت ارزش یوان بوده است که به پایین ترین سطح خود در 11 سال اخیر در برابر دلار امریکا رسیده است.

ولی منابع اگاه اعلام کردند که بانک مرکزی چین از هفته گذشته مجددا صدور مجوز برای واردات طلا را اغاز کرده است.

چین بزرگترین وارد کننده طلای جهان به شمار می رود و سال گذشته بیش از 1500 تن طلا به ارزش 60 میلیارد دلار وارد کرده است که این رقم معادل یک سوم عرضه جهانی است. تقاضای طلا جواهر چین طی دو دهه اخیر بیش از 3 برابر رشد داشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.