چین خرید محصولات کشاورزی از امریکا را از سر گرفت

چین خرید محصولات کشاورزی از امریکا را از سر گرفت
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و شی جی پینگ همتای چینی (هشتم تیر) در نشست گروه ۲۰ در شهر اوزاکا ژاپن  و از سر گیری صادرات محصولات آمریکا به چین همه نشان از توافق نسبی دو کشور برای پایان دادن به جنگ تجاری یک سال گذشته است. […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و شی جی پینگ همتای چینی (هشتم تیر) در نشست گروه ۲۰ در شهر اوزاکا ژاپن  و از سر گیری صادرات محصولات آمریکا به چین همه نشان از توافق نسبی دو کشور برای پایان دادن به جنگ تجاری یک سال گذشته است.

جنگ تجاری آمریکا و چین و تعرفه ۲۵ درصدی پکن بر محصولات آمریکایی تاثیر بسزایی در کاهش فروش محصولات کشاورزی آمریکا از جمله سویا به چین داشته است.

شبکه سی سی تی وی (CCTV) براساس بیانیه وزارت تجارت و کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین اعلام کرد که بعد از ۱۹ جولای (۲۸ تیر) پکن با شرکت های آمریکایی برای خرید محصولات کشاورزی از جمله سویا، پنبه، سورگوم خوک ارتباط گرفته است.

براساس بیانیه وزارت تجارت چین، تا زمانیکه محصولات کشاورزی آمریکا از قیمت و کیفیت مناسب برخوردار باشند، انتظار می رود که روند خرید ادامه داشته باشد.

به دنبال از سرگیری خرید محصولات کشاورزی آمریکا از طرف چین، تیم مذاکره کننده دو کشور قرار است، این هفته در شهر شانگهای مذاکرات تجاری خود را از سر بگیرند.

رویترز در ادامه افزود: انتظار میرود اولین دیدار میان تیم مذاکره کننده آمریکا و چین بعد از دیدار ترامپ و پینگ در اوزاکا در تاریخ ۳۰ جولای (هشتم مرداد) در شانگهای انجام گیرد.

در ماه گذشته نیز دولت ترامپ اعلام کرد که می خواهد  ۱۱۰ کالای چینی از جمله محصولات پزشکی را از اعمال تعرفه ها معاف کند.