چین بر محصولات کشاورزی امریکا تعرفه بست

چین بر محصولات کشاورزی امریکا تعرفه بست
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، وزارت بازرگانی چین روز سه شنبه اعلام کرد اعمال تعرفه بر کالاهای آمریکایی که از روز گذشته آغاز شده واکنشی به اعمال تعرفه ۱۰ درصدی بر ۳۰۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی چین به آمریکا است که بتازگی اجرایی شده است. با این حال چین توقف واردات محصولات کشاورزی از […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

وزارت بازرگانی چین روز سه شنبه اعلام کرد اعمال تعرفه بر کالاهای آمریکایی که از روز گذشته آغاز شده واکنشی به اعمال تعرفه ۱۰ درصدی بر ۳۰۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی چین به آمریکا است که بتازگی اجرایی شده است.

با این حال چین توقف واردات محصولات کشاورزی از آمریکا را که واشنگتن اعلام کرده بود تکذیب کرد و اعلام نمود چنین اتهاماتی بی اساس است.

«کنگ لیانگ» دبیر کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات چین در همین راستا به خبرنگاران گفت: چین پس از دیدار رهبران دو کشور در اوساکا ژاپن، صداقت را در همکاری نشان داده و پیشرفت خوبی در خرید محصولات کشاورزی ایالات متحده هم ایجاد شده است.

وی افزود: از آن زمان تا کنون در مجموع ۲.۲۷ میلیون تن سویا ایالات متحده به چین ارسال شده است و پیش بینی می شود ۲ میلیون تن دیگر نیز در ماه جاری به سمت چین بارگیری شود.

این مقام چینی تصریح کرد تا روز ۱۴ مرداد علاوه بر سویا، قرارداد واردات ۶۰ هزار تن گندم و ۴۰ هزار تن گوشت خوک نیز با مقامات آمریکایی امضا شده است.

کنگ افزود: در عین حال ذرت آمریکایی به دلیل غیر رقابتی بودن قیمت اجازه واردات به چین را کسب نکرده است.

پیش از این برخی اخبار از توقف واردات محصولات کشاورزی از آمریکا به چین خبر داده بودند.

دونالد ترامپ به بهانه عدم اجرای تعهدات چین، بتازگی بر 300 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی چین تعرفه 10 درصدی اعمال کرده است.