چین با جهانی کردن یوان سلطه دلار امریکا را به چالش می‌کشد

چین با جهانی کردن یوان سلطه دلار امریکا را به چالش می‌کشد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، به نقل از راشا تودی، تنها راهی که می تواند سلطه دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی را تغییر دهد ، وجود یک جایگزین طولانی‌مدت واقعی است. جیم اونیل، مدیر سابق گلدمن سچز گفت چین در حال توسعه نقش ارز ملی خود است. اونیل گفت:« برخی می‌گویند سلاح […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، به نقل از راشا تودی، تنها راهی که می تواند سلطه دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی را تغییر دهد ، وجود یک جایگزین طولانی‌مدت واقعی است.

جیم اونیل، مدیر سابق گلدمن سچز گفت چین در حال توسعه نقش ارز ملی خود است.

اونیل گفت:« برخی می‌گویند سلاح نهایی برای چین فروش مقدار زیادی اوراق قرضه آمریکا است ولی این کار به ارزش سرمایه گذاری های چین آسیب می رساند».

به گفته اونیل ،یک یوان ضعیف اطمینان سرمایه گذار را هم کاهش می‌دهد. « من فکر نمی‌کنم تضعیف یوان اصلاً درست باشد».

چین می تواند بر  رشد قدرت مشتریانش برای تقویت موقعیت جهانی خود تمرکز کند. اونیل اشاره کرد در حال حاضر مصرف داخلی تنها 40 درصد تولید ناخالص چین را در مقایسه با 70 درصد آمریکا تشکیل می‌دهد.

« طی 10 تا 20 سال آینده هیچ راهی برای مشتریان آمریکایی وجود ندارد که همچنان سهم برتر را داشته باشند. در حالیکه چین میتواند به این آرزو برسد. مشتریان چینی به رشد خود ادامه می دهند».

 اونیل پیش بینی می کند چهار کشور در حال رشد برزیل، روسیه، هند و چین اقتصاد جهان را تغییر دهند.

هشدار شرکت های آمریکایی به ترامپ؛ جایگزینی برای تولید در چین نداریم
ذخایر طلای چین به 1916 تن رسید
 
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.