چگونه از بورس کالا خودرو بخریم | فروش دیگنیتی و فیدلیتی آغاز شد.

چگونه از بورس کالا خودرو بخریم | فروش دیگنیتی و فیدلیتی آغاز شد.
خلاصه اخبار

چهارشنبه 18 خرداد ، شرکت بهمن موتور 400 دستگاه خودرو از محصولات فیدلیتی و دیگنیتی خود را از طریق بورس کالا عرضه خواهد کرد بعد از فروش خودروهای کارا، این دومین عرضه خودرو در بورس کالا طی سال جدید خواهد بود و خریداران حقیقی می توانند با ثبت نام و دریافت کد بورس کالا این خودروها را بخرند. در مرحله قبل 300 خودرو کارا تک کابین و 700 خودروی کارا دو کابین عرضه شد که از این تعداد 58 دستگاه کارا تک کابین و 81 دستگاه کارا دوکابین به فروش رسید.

چهارشنبه 18 خرداد ، شرکت بهمن موتور 400 دستگاه خودرو از محصولات فیدلیتی و دیگنیتی خود را از طریق بورس کالا عرضه خواهد کرد. بعد از فروش خودروهای کارا، این دومین عرضه خودرو در بورس کالا طی سال جدید خواهد بود و خریداران حقیقی می توانند با ثبت نام و دریافت کد بورس کالا این خودروها را بخرند. در مرحله قبل 300 خودرو کارا تک کابین و 700 خودروی کارا دو کابین عرضه شد که از این تعداد 58 دستگاه کارا تک کابین و 81 دستگاه کارا دوکابین به فروش رسید.

مشخصات خودروهای عرضه شده

روز چهارشنبه مجموعا 400 دستگاه خودرو از محصولات شرکت بهمن موتور عرضه خواهد شد که شامل 140 دستگاه خودرو فیدلیتی 5 نفره، 140 دستگاه فیدلیتی 7 نفره و 120 دستگاه دیگنیتی است.

قیمت پایه ی هرکدام از این محصولات در جدول زیر لیست شده است. برای مشاهده اطلاعیه تکمیلی و مشخصات فنی هر خودرو روی نام خودرو کلیک کنید:

نام خودرو قیمت پایه(تومان)حداکثر تعداد خودرو قابل عرضه
دیگنیتی843.500.000120
فیدلیتی 5 نفره789.000.000140
فیدلیتی 7 نفره803.500.000140

توجه داشته باشید که 50 درصد از ظرفیت های اعلام شده برای هر خودرو با رنگ سفید، و 50 درصد دیگر با رنگ مشکی عرضه خواهد شد. همچنین با توجه به مشخصات ارائه شده هر کد ملی صرفا مجاز به ارسال یک سفارش بر روی یکی از کدهای عرضه شده و صرفا برای یک دستگاه خودرو خواهد بود.

چگونه در بورس کالا ثبت نام کنیم؟

برای ورود به بورس کالا لازم است کد بورس کالا را از یک کارگزاری اخذ نمایید. کد بورس کالا معادل کد بورسی در بازار بورس اوراق بهادار است. به منظور دریافت کد بورس کالا باید با مدارک مورد نیاز به کارگزاری خود مراجعه کرده و پس از تکمیل فرم ثبت نام، درخواست خود را ثبت کنید.

آیا امکان صدور کد بورس کالا به صورت غیرحضوری (آنلاین) وجود دارد؟

بله در حال حاضر برخی کارگزاران امکان ثبت نام و صدور آنلاین کد بورس کالا را فراهم کرده اند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت کارگزاری مورد نظر خود مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت کد بورس کالا

 • صفحات اول، دوم و آخر شناسنامه
 • تصویر پشت و روی کارت ملی یا رسید ثبت نام کارت ملی
 • افتتاح حساب وکالتی
 • مجوز فعالیت(اختیاری)
 • مدارک ثبت نام در سامانه امور مالیاتی(اختیاری)
 • مدارک ثبت نام در سامانه جامع انبارها(اختیاری)

نحوه خرید خودرو در بورس کالا

برای ثبت سفارش خرید خودرو لازم است ابتدا حساب وکالتی خود را معادل مبلغ پیش پرداخت که همراه با سایر اطلاعات خودرو در اطلاعیه عرضه ارائه شده است شارژ کنید و سپس تا قبل از شروع عرضه خودرو(ساعت 8:30 روز عرضه)، سفارش خود را از طریق سامانه ثبت نمایید. پس از ثبت سفارش وجه پیش پرداخت در حساب شما مسدود می شود در صورت برنده شدن، این مبلغ  از حساب شما کسر شده و خودرو برای شما خریداری می شود. در غیر این صورت وجه مسدود شده در همان روز آزاد می شود.

خرید خودرو از بورس کالا چه هزینه هایی دارد؟

هزینه نهایی خرید خودرو شامل قیمت نهایی فروش بعلاوه مبالغ زیر خواهد بود:

 • 9درصد مالیات ارزش افزوده بر مبنای قیمت نهایی فروش
 • هزینه مالیات و عوارض شماره گذاری بر اساس اطلاعیه عرضه(تصویر زیر)
 • هزینه هوشمند سازی کارت خودرو به مبلغ 43.500تومان
 • هزینه خدمات پست به مبلغ 50.000تومان
 • هزینه تولید پلاک و شماره گذاری به مبلغ 280.000تومان
 • هزینه بیمه شخص ثالث به مبلغ 3.718.402 تومان

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها
کارگزاری
نظرات کاربران
 • با سلام
  آیا میتوان هزینه بیمه را پرداخت نکرد و بیمه نامه برای این خودروها دریافت نکرد.
  توضیح اینکه من کارمند بیمه هستم و با تخفیفات ویژه کارمندان بیمه میتونم بیمه نامه برای ماشین خودم تهیه کنم.

سیگنال ارز دیجیتال سامانه ثنا قوه قضاییه